"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn uurib kõneravi võimaluste rakendamist lasteaedades (0)
30. november 2020

Tallinna haridusamet ja Cognuse OÜ viivad kahekümnes Tallinna lasteaias läbi kõneravi pilootuuringu, et selgitada interaktiivse harjutuste keskkonna koneravi.ee kasutamist laste kõneravis ja lasteaedadele loodavat lisaväärtust.

Seitse kuud kestvas uuringus osaleb kümme Tallinna lasteaeda, kus on olemas logopeed ja/või eripedagoog, ning kümme lasteaeda, kus nimetatud spetsialistid puuduvad. 

Interaktiivne kõneharjutuste keskkond Kõneravi.ee on töötatud välja Eesti juhtivate logopeedide ja Cognuse OÜ meeskonna koostöös. Keskkonnast leiab enam kui 100 harjutust ja 1000 ülesannet kõneravi ja keeleõppe toetamiseks. Käesoleva projekti eesmärk on innustada logopeedita lasteaedade õpetajaid interaktiivse keskkonna toel aktiivsemalt laste kõneravis osalema. Spetsialistidega lasteaedades toetab koneravi.ee harjutuskeskkond täis- või osakoormusega logopeede nende igapäevatöös.

Pilootprojektis osalemiseks saadeti kutsed neile lasteaedadele, kes olid juba varasemalt näidanud üles huvi antud keskkonna kasutamiseks ja valikul lähtuti ka sellest, et igast linnaosast oleks mõni lasteaed esindatud. 

Cognuse OÜ pilootprojekti koordinaatori Birgit Kriegeri hinnangul on tänuväärne, et pilootuuring kaasab korraga kõiki olulisi osapooli, kelleks onlapsed, vanemad, lasteasutused ja nende spetsialistid, kohaliku omavalitsuse ja Cognuse OÜ loodud tehnoloogilise lahenduse.

“Meil on hea meel, et koostöös Tallinna haridusametiga saame panustada laste kõneravi arengusse ning toetada spetsialistide ja rühmaõpetajate igapäevatööd. See uuring võimaldab hinnata tehnoloogiliste lahenduste mõju ja väärtust erinevate huvigruppide lõikes,” lisas Krieger. 

Tallinna haridusameti hariduskorralduse osakonna juhataja Marika Pettai sõnul annab koostööprojekt võimaluse leevendada koolieelsetes lasteasutustes valitsevat tugispetsialistide puudust. “Tänu kõneravi pilootuuringule saame jälle sammukese lähemale sellele, et iga logopeedilist tuge vajav laps selle toe ka saaks,” sõnas Pettai. 

Cognuse OÜ on tervisetehnoloogia ettevõtte, mil on pikaajaline kogemus erinevate tervishoiuvaldkonna lahenduste loomisel nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.