"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinna Panoraam: Toidupanga varud on otsakorral, Tallinna umbkeelsed taksojuhid, töötus ja advendisõnum (0)
30. november 2020

Koroonakriisi ajal on Tallinnas töö kaotanud rohkem kui 7000 inimest. Töötute koguarv pealinnas on tänaseks ületanud 17 000 piiri. Tihti ei ole tööta jäänud inimesed, kahjuks, teadlikud, et neil on võimalus elukohajärgses linnaosavalitsuses taotleda toimetulekuabi ning vajaduspõhiseid toetusi. Tallinna Panoraam uuris toetusi lähemalt.

 

Tallinna Toidupank on nii suure töökoormuse kasvu tõttu jõudnud olukorda, kus iganädalased toiduvarud laos lähenevad kriitilise piirini. Tallinna Toidupanga juhataja abi Irina Nõgene tunnistab, et hetkel on nende toiduvarud otsakorral: “Meil ei ole laos hetkeseisuga mitte midagi, ainult sotsiaalministeeriumi ostetud kaup. Kaks alust on hetkel komplekteerimisel, kuid abi vajavate inimeste arv on tuhandetes”

Tallinnas 7000 uut töötut

Koroonakriisi ajal on Tallinnas töö kaotanud rohkem kui 7000 inimest. Töötute koguarv pealinnas on tänaseks ületanud 17 000 piiri. Tihti ei ole tööta jäänud inimesed, kahjuks, teadlikud, et neil on võimalus elukohajärgses linnaosavalitsuses taotleda toimetulekuabi ning vajaduspõhiseid toetusi.

Jaanus Vahesalu Tallinna Ettevõtlusametist toob välja koroonakriisi tõttu ellu kutsutud uued linna toetusmeetmed: “Üheks suuremaks ja tähelepanuväärsemaks toetuseks on üüritoetuse pakkumine neile, kes majandusraskuste tõttu on oma eluaseme kaotanud või kaotamas. Siis on võimalik pöörduda linnaosa poole ja taotleda üüritoetust, millega on võimalik esimese kuu üür tasuda. Sealt edasi vaadatakse milliste sotsiaalabi meetmega on võimalik edasi minna, et inimest toetada. Eesmärgiks on et inimene saab jätkata võimalikult tavapärasel elupinnal oma tavapärast elu.”

Tallinna taksonduses süveneb umbkeelsuse probleem

Üha rohkem kohtab pealinnas taksojuhte, kes ei oska sõnagi eesti keelt. Kuigi Tallinn on keeldunud neile teenindajakaardi väljastamisest, on neil ametlik teenindajakaart olemas, sest seda on võimalik saada mõnest naabervallast. Olukorda võimaldab ka asjaolu, et 2016. aastal võeti keelenõue ühistranspordiseadusest välja.

Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk kommenteerib antud seadusemuudatust lühidalt: “See on olnud poliitiline otsus!”

Advendisõnumist ja Vello Salo mälestusest

Kultuurimeeter kutsub esimese advendi puhul Pirita Kloostrisse otsima osadust ja hingerahu. Seitse aastat tagasi kohtus Maris Johannes seal isa Vello Saloga. Täna on põhjust üle kuulata toonase jutuajamise katkeid ning uurida, mis on saanud Pirita Kloostris hiljuti avatud Vello Salo toast. Kas seal veel lehvib tema vaim? Advendisõnumi lausub Birgitta kloostri ülemöde ema Vimala.

Tallinna panoraam on põnevate teemadega eetris pühapäeviti kell 17.30 Kanal 11-s!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.