"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa asjade ministrid arutasid pandeemia koordineerimise üle (0)
01. detsember 2020
Mats Õun

Euroopa asjade ministrid arutasid teisipäeval peetud mitteametlikul videokohtumisel Euroopa tuleviku konverentsi ja COVID-19 pandeemia koordinatsiooniga seotud küsimusi.

Eestit esindas kohtumisel Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer, teatas välisministeeriumi pressiesindaja.

Kohtumise esimene osa toimus Euroopa Noorteparlamendi esindajate osavõtul. Arutelus käsitleti Euroopa Noorteparlamendi visioonipaberit Euroopa tulevikust, milles noored erinevatest Euroopa riikidest annavad soovitusi Euroopa Liidu (EL) poliitikate kujundamiseks viies kategoorias: kliima- ja energiapoliitika, varjupaigapoliitika, demokraatia, digitaliseerimispoliitika ning tervishoiupoliitika.

Volmer sõnas, et noorte kaasamine on väga oluline ning nende ettepanekuid saab tulevikuaruteludes arvesse võtta. Näiteks digitaliseerimispoliitika osa sisaldab Eesti jaoks mitmeid olulisi mõtteid. “Euroopa Liidu roll küberturvalisuse eestvedajana, elukestva digitaalse õppe võimaluste pakkumine, haridussüsteemide ajakohastamine, ühise Euroopa e-identimise ja e-allkirja süsteemi loomine – need on valdkonnad, mis on olulised Euroopa Liidu arengus ning milles Eestil on pakkuda oskusteavet ja konkreetseid lahendusi,” rääkis Volmer.

“Eesti näeb Euroopa tuleviku konverentsi kui vahendit, et kaasata kodanikke ning anda neile võimalus osaleda Euroopa Liidu poliitikate kujundamises. EL-i strateegilise tegevuskava prioriteedid on kindel alus sellele, millele võiksime aruteludes keskenduda. Põhiteemade hulgas näeme jätkusuutlikkust, sealhulgas rohepööret, õiglast üleminekut ja digipööret. Samuti peame rohkem teadvustama ja käsitlema EL-i globaalset rolli rahvusvahelisel areenil,” sõnas Volmer.

Kohtumisel arutati ka riikidevahelist COVID-19 pandeemia koordinatsiooni. Volmer tõdes, et kõik EL-i riigid toetavad omavahelist koordinatsiooni ning ühiste lahenduste leidmist. “Eesti arvates on oluline võtta ühiselt kasutusele piiriülene digilahendus testitulemuste vastastikuseks tunnustamiseks, mida tulevikus saaks kasutada ka vaktsineerimistõendite puhul. Eesti on valmis Euroopa Komisjoni igakülgselt vastava lahenduse väljatöötamisel toetama,” ütles Volmer.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.