"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäel paigaldatakse mälestustahvlid metropoliit Korneliusele ja Gustav Ernesaksale (0)
01. detsember 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Lasnamäe Muuseumi projekti raames ilmuvad kahe hoone fassaadidele mälestustahvlid - dirigendi ja helilooja Gustav Ernesaksa ning metropoliit Korneliuse auks.

“Algatasime sel suvel Lasnamäe Muuseumi projekti, mille eesmärk on populariseerida Tallinna suurima linnaosa ajalugu. Linnaosa ajalugu on ennekõike selle elanike ajalugu. Otsustasime põlistada meie piirkonnas elanud inimeste mälestust, kes jätsid meie riigi ajalukku sügava jälje ning kutsume kõiki lasnamäelasi üles mõtlema koos meiega, kelle lugusid  võiks Lasnamäe majade fassaadidel jutustada,” selgitas Lasnamäe vanem Vladimir Svet.

Detsembris paigaldatakse Lasnamäele kaks mälestustahvlit. Vene Õigeusu kiriku piiskopi, Tallinna ja kogu Eesti metropoliidi, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu kiriku eestseisja – metropoliit Korneliuse (kodanikunimega Vjatšeslav Vassiljevitš Jakobs) mälestuseks Vikerlase 20 majale, kus ta üle kahekümne aasta elas. Mälestustahvli avamise tseremoonia toimub 5. detsembril kell 13.00.

Eesti koorijuhile, heliloojale ja õpetajale Gustav Ernesaksale pühendatud mälestustahvel paigaldatakse Sikupilli asumisse, kuhu 1910. aastate alguses kolis ta pere Perila külast ja kus tulevane dirigent veetis oma lapsepõlve. Tahvli pidulik avamine, mis langeb kokku helilooja sünniaastapäevaga, toimub 12. detsembril kell 13.00 aadressil Lasnamäe 2.

Mõlemad üritused on avalikud ja toimuvad vastavalt kõigile koronaviiruse epideemiaga seotud ettevaatusabinõudele.

Lasnamäe linnaosavalitsus palub linnaosa elanikel jagada oma mõtteid selle üle, kellele võiks veel Lasnamäele mälestustahvlid paigaldada. “Praegu kogume teavet Lasnamäel elanud ja töötanud silmapaistvate Eesti ühiskonna- ja kultuuritegelaste kohta, kelle mälestust peaks jäädvustama mälestustahvel. Ootame linlastelt ideid, kellele pühendatud mälestustahvlid võiksid meie linnaosa hoonete seintele lähitulevikus ilmuda,” lisas Vladimir Svet.

Oma ideed palume saata linnaosavalitsuse e-mailile – lasnamae@tallinnlv.eemärksõnaga “mälestustahvlid”. Selleks loodud komisjon vaatab saabuvad ettepanekud läbi. Neist parimad kehastuvad lõpuks piirkonna järgmistes mälestustahvlites.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.