"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO JA FOTOD! Pirita tee uus ühistranspordirada muudab liikluse sujuvamaks ja ohutumaks (1)
01. detsember 2020
Ilja Matusihis

"Täna avatud bussirada on kindlasti advendikingituseks päris paljudele linlastele, eriti just Pirita linnaosa elanikele," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat uue bussiraja avamisel. Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on uue ühistranspordiraja suur eelis see, et nüüd saavad bussid ilma üldisesse liiklusvoogu sattumata kesklinnast Pirita poole sõita.

 

Ühistranspordirada muudab Pirita-suunalise liikluse kokkuvõttes mugavamaks, sujuvamaks ja ohutumaks kõigi liiklejate jaoks. Uus sõidurada pikkusega 2,1 kilomeetrit algab kunagise TV1 hoone (Pirita tee 12) juurest ning kulgeb linnast väljuval suunal Kose teeni.

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on uue ühistranspordiraja suur eelis see, et nüüd saavad bussid ilma üldisesse liiklusvoogu sattumata kesklinnast Pirita poole sõita.

Vaata galeriid (30)

“Kui siiani sai ühistranspordirada kasutada vaid Piritalt kesklinna poole sõites, siis nüüd on see võimalus olemas ka Pirita suunal. See hõlbustab kindlasti Pirita, Merivälja ja Viimsi elanike liikumist – palju kiiremini on võimalik linnast välja liikuda ja ilmselt on paremini tagatud ka ohutus, sest bussipeatused on ehitatud bussiraja äärde, mis tähendab seda, et peatuses seisvad bussid ei takista enam liiklust, vaid on täiesti omaette raja peal ja omaette peatuses,” sõnas Klandorf.

Sujuvam, mugavam ja loodussäästlikum liiklus

“Panime Pirita teele ka uue valgustuse ning palju uusi liiklusmärke, ka elektroonilisi liiklusmärke. Korrastasime ka haljastust, mis täna talviste ilmaolude tõttu veel võib-olla kõige esinduslikum välja ei näe, aga kevadest on see kindlasti juba ilus,” lisas abilinnapea.

Tööde käigus uuendati kogu lõigul sõiduteekatend deformatsiooni- ja kulumiskindlama killustikmastiks asfaltbetoonseguga, kokku ligikaudu 25 000 ruutmeetri ulatuses. Lisaks korrastati teeäärsed haljasalad umbes 19 000 ruutmeetril. Ehitustööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, tööd teostas Aktsiaselts TREF Nord. Ehitustööde lepinguline maksumus oli 2,56 miljonit eurot.

“Me alustasime ehitustöid küll alles kooliõppeaasta alguses, ent jõudsime töödega õnneks valmis juba enne aasta lõppu. Täna avatud bussirada on kindlasti advendikingituseks päris paljudele linlastele, eriti just Pirita linnaosa elanikele,” tänas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat, kelle sõnul astutakse seeläbi järjekordne samm ühistranspordi kasutamise populariseerimise suunas.

“See bussirada aitab kindlasti kaasa rohelisele mõtteviisile, sest me loodame, et inimesed hakkavad bussi rohkem kasutama. Kui vaadata veel seda bussi, mida meile täna sõiduks pakutakse – see on elektribuss ja ma arvan, et see ongi järgmine samm, mille Tallinn tulevikus ette võtab, et meil ongi liinidel elektribussid,” märkis abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinna Linnatranspordi AS juht Deniss Boroditš on kindel, et ühistranspordirada muudab liiklemise kiiremaks ja sujuvamaks kõigi liikluses osalejate jaoks.
“Uus sõidurada parandab tingimusi ühistranspordile, ning kindlasti muutub nüüdsest Pirita suunal liiklemine mugavamaks ka autokasutajatele, sest tihtipeale me nägime eriti just Mälestusvälja peatuse juures kokkupõrkeid selle tõttu, et ei mahutud teineteisest mööda. Mul on nii TLT esindajana kui Pirita elanikuna hea meel, et see asi toimib nüüd mõlemas suunas,” ütles Boroditš.

Elektribuss kui ühistranspordi tulevik

“Kuna linna üldine suund on keskkonnasõbralik ühistransport, siis kindlasti on elektribuss ühistranspordi tulevik,” nentis Boroditš, kelle sõnul käib praegu erinevate pakkujate busside testimine, et just Tallinna jaoks sobivamad kandidaadid välja valida.

Elektribusside laadimisajad ja laadimisseadmed on tootjate lõikes väga erinevad, seepärast on oluline tutvuda kõigi peamiste pakkujate toodanguga. Seni on Tallinna Linnatranspordi AS testinud lisaks Hiinas valmistatud bussidele näiteks ka Solarise ja Scania marki kandvaid elektribusse.

“Viimasel neljal nädalal oleme esmakordselt Tallinna liikluses testimas MAN elektribussi, mis näeb väga moodne välja ja me paneme bussi kõikidel erinevatel marsruutidel proovile, et veenduda selles, et buss suudaks meie liinivõrgustikus toime tulla. Me ei ole teinud veel lõplikke kokkuvõtteid, aga on näha, et buss saab tööga ilusti hakkama,” lausus ta.

 

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Pirita elanik
2. dets. 2020 10:17
Oeh, ühes sellega oleks võinud ju ära ehitada ka tänapäevase hollandi stiilis rattatee, mida on hulgi juba ka Lätis ja Leedus (rääkimata Soomest) ehitatud. Aga kahjuks on linnal jalakäijate ja jalgratturite heaolust vist suhteliselt ükskõik, mida on näidanud ilmekalt ka Talvo Rüütelmaa. Eelisjärjekorras ehitatakse nii, et ikka autojuhil oleks mugav ja muudele liiklejatele tehakse vajalik ehitus teisejärgulisena, kui veel ruumi ja raha jagub. See ei ole jätkusuutlik. Lisaks on arusaamatu see postilembus ehk nö toruporno, mida eriti viimasel ajal linn (ainult!) Signaal AS-ilt tellib. See on tänavapildis kole (sest kasutatakse kõige odavamaid poste), liigne infomüra liikluses ei tõsta ohutust. Me oleme linnaliikluse arengus liialdamata mõnest Lääne-Euroopa riigist ligi pool sajandit maha jäänud. Kõik arengud toimuvad üksikute projektide kaupa, aga ei osta planeerida ega näha suuremat pilti. Näiteks ongi need uued "rattateed" ja kasvõi tõsiasi, et uusi trammirööpaid on maha pandud vaevu kilomeeter!