"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Poska tänaval algab põhjalik remont (0)
01. detsember 2020
Ilja Matusihis

Jaan Poska tänaval algab kauaoodatud remont. Rekonstrueerimise käigus paranevad oluliselt jalakäijate ja jalgratturite liikumisvõimalused ning ka parkimiskorraldus muutub loogilisemaks. 

 

Täna alustati Jaan Poska tänava remondiks vajalike ettevalmistustöödega. Ehituse käigus uuendatakse lisaks teedele ka tehnovõrke ja tänavavalgustust ning rajatakse ka sademeveekanalisatsiooni torustik. Ehitus toimub pea kogu tänava ulatuses.

“Remont hakkab pihta Vesivärava tänavast kuni Narva maanteeni. Ilmselt on mõnda aega ka trammiliiklus häiritud, ilmselt suvel,” ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. “Põhiline, mis siia tuleb on uus tänavavalgustus, tänavad, jalgrattateed ja kõnniteed. Aga siia maa alla pannakse veel üks suur sadeveekollektor, mis hakkab sadevett võtma ka kesklinnast ja viib selle merre.” 

Poska tänava kõnniteed on üsna halvas seisus, seal pole rattateid ning kanalisatsioon on vananenud. Remonti on kohalikud elanikud oodanud kaua.

“Mille üle meil on tõesti hea meel on see, et autotee siin laiemaks ei lähe vaid pigem vähendatakse seda,” ütles Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. “Eesmärgiks on ka liiklust siin tänaval rahustada, sest pole ju saladus, et praegu kasutatakse tihti Poska tänavat transiitliikluseks. Tuleb päris palju muudatusi.”  

Ehituse üheks eesmärgiks on lisaks uuendustele luua kaasaegne linnaruum miljööväärtusliku Kadrioruga arvestades. See tähendab vaiksemat elukeskkonda ning rohkem haljastust.

“Võimalik, et edaspidi muutub selle tänava mõte nii, et kui siin umbes aasta aega transiitliiklust peal ei ole, siis ehk hakkab edaspidi siin vähem autosi sõitma,” avaldas Klandorf lootust Kadriorus autoliikluse rahulikumaks muutumisest.” Praktika on näidanud, et kui pikemat aega on mõni koht kinni siis inimesed leiavad teise tee kust kaudu ühte või teise punkti sõita ning see harjumus jääb neile sisse. Eks me ise ka tahame, et siin Kadriorus väga palju liiklust ei oleks.” 

Kuna ehitus on väga põhjalik on tegemist pika protsessiga. Tööde maksumus on 4 miljonit eurot ning plaanijärgselt peaks ehitus lõppema järgmise aasta oktoobris.

“Rekonstrueerimistööd hõlmavad Poska tänava 750-meetrist lõiku Vesivärava tänavast Narva maanteeni, samuti 80-meetrist lõiku Vesivärava tänaval ja 200 meetrist lõiku Narva maanteel kesklinna suunal. Poska tänaval uuendatakse suures osas tänavaalused tehnovõrgud ja tänavavalgustus ning rajatakse piirkonna kanalisatsioonitorustik sajuvete ärajuhtimiseks,” selgitas Klandorf. “Märkimist väärib kindlasti ka see, et tänavale rajatakse eraldi ratta- ja jalgteed, millega paranevad nii jalakäijate kui ka jalgratturite liikumisvõimalused. Mõlemale poole tänavat tulevad sillutatud jalgteed, mille äärde on puhkekohtadena kavandatud sillutiskatte ning pingi ja prügikastiga taskud. Eraldiseisev asfaltkattega kahesuunaline jalgrattatee eraldatakse sõiduteest äärekiviga.”

AS Tallinna Vesi insenerteenistuse juht Marti Vaksmann selgitas, et teha mitu objekti ühistööna on alati liiklejate ja elanike seisukohalt mõistlikum. “Seega uuendame koos teeremondiga ka tänavaaluse vee- ja kanalisatsioonitorustiku. Püüame tööde käigus veekatkestusi teha nii vähe kui võimalik, kuid paraku selline suurem ehitus neid kaasa toob. Loodame elanike mõistvale suhtumisele, kuna tulemusena kasvab piirkonna veetorustiku töökindlus,” märkis Vaksmann.

Liikluse rahustamise meetmetena lahendatakse J. Poska tänava ristumised Vesivärava, F. J. Wiedemanni ja L. Koidula tänavaga tõstetud ristmikena ning täiendavalt rajatakse sõiduteele kaks teekünnist. Autoliiklus tänaval jääb ühesuunaliseks ja piirkiiruseks endiselt 30 km/h. Parkimiskorraldus muudetakse rekonstrueerimistööde tulemusena korrapärasemaks ja arusaadavamaks.

J. Poska tänava rekonstrueerimine hõlmab ka uue kõrghaljastuse rajamist ja olemasoleva täiendamist. Tänavamaale istutatakse 20 puud, mille liigilisse loetellu kuuluvad läänepärn, hobukastan ja pooppuu.

“Palume piirkonnas liiklejatel järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööd häirivad tavapärast liikumist. Piirkonna elanikele on tagatud oma kinnistutele juurdepääs. Täname ette heatahtliku suhtumise eest!” sõnas Haukanõmm.

Keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel teeb ehitustöid OÜ RTS Infraehitus. Tööde lepinguline tähtaeg on tuleva aasta 15. oktoober ja maksumus neli miljonit eurot. Kaasfinantseerijateks on 386 000 euro ulatuses Tallinna Vesi AS ja 192 000 euro ulatuses AS Gaasivõrgud.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.