"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helsingi ja Tallinna linnapead: peame nägema kriisist kaugemale (0)
03. detsember 2020
Mats Õun

"Vaatamata sellele, et olukord on keeruline, tuleb vaadata ka tulevikku ja seada sihte selle nimel, et olla atraktiivsed ja konkurentsivõimelised," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Eile pidasid Helsingi linnapea Jan Vapaavuori ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart veebikohtumise, et arutada hetkeolukorda ja kaksiklinna koostöö arengut.

Nii Tallinna kui ka Helsingi linnapead nentisid, et paraku on mõlemad linnad COVID-19 pandeemia tõttu samasuguses raskes olukorras, kuid sellest hoolimata koostöö toimib ja jätkub. Naaberlinnadel on ühised eesmärgid linnaplaneerimise digitaliseerimise, liikuvuse parandamise, turismi arendamise ja Läänemere teemadel.

Helsingi linnapea Jan Vapaavuori ütles kohtumisel, et tema hinnangul saavad Põhjamaad kriisis paremini hakkama kui paljud teised riigid. “Oleme jõudnud ka vaktsineerimisega seoses realistlike plaanideni ja loodame peatselt näha kriisi lõppu. Ma usun, et suudame parandada oma positsiooni maailmaturul kui turvalised, puhtad, hästi organiseeritud riigid, olles ühtlasi tõestanud oma suutlikkust tulla toime globaalse kriisiga,” ütles Vapaavouri. 

Mõlema linnapea jaoks on oluline silmas pidada just kriisijärgset aega, valmistudes uueks reaalsuseks ja hoides positiivset mõtteviisi. Ühtlasi tõdesid linnapead, et uues reaalsuses on üha suurem vajadus koostöö järele, sest turismi ja eri majandussektorite areng hakkab toimuma kiiremini kui varem. Mõlema linna üheks olulisemaks koostöö valdkonnaks ja huviks on digitaalne areng, mis on ka suhteliselt kergesti saavutatav. 

Kõlvarti sõnul on kriis kaasa toonud täiendavat motivatsiooni ja pakub uusi sihte tulevikuks, et meelitada piirkonda nii turiste, talente kui ka investeeringuid. “Vaatamata sellele, et olukord on keeruline, tuleb vaadata ka tulevikku ja seada sihte selle nimel, et olla atraktiivsed ja konkurentsivõimelised. Nii saame anda oma panuse koroonajärge uue maailma ülesehitamisse ja olla ka ise rohkem pildis,” sõnas Kõlvart. 

Eilne kohtumine oli üks kahe linnapea korralistest kokkusaamistest, mis toimuvad kaks korda aastas vaheldumisi Helsingis ja Tallinnas, et vaadata üle 2018. aastal sõlmitud koostöömemorandumile lisatud tegevuskava 2018–2021 rakendamine ja seada uued suunised. Vapaavuori ja Kõlvart leppisid kokku järgmise koosoleku 2021. aasta kevadeks ja loodavad, et sel ajal õnnestub kohtuda juba vahetult Tallinnas. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.