"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Nõmme investeerib ohutusse rattasõitu (0)
03. detsember 2020

"Täna on näha, remondipunktid on hästi vastu võetud. Palju on tänusõnu tulnud ka lapsevanematelt, kes on lastevankritel rehvid täis pumbanud või oma laste jalgratta kummid täis pumbanud," ütles SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke.

Koostöös sihtasutusega Eesti Terviserajad viidi septembris läbi projekt, mille käigus püstitati Nõmmele kolm rattaremondipunkti. Abipunktis saab pumbata nii vankrite, kui jalgrataste rehve ning olemas on ka lihtsamad tööriistad, mida ratta hoolduseks võib vaja minna.

“Täna on näha, remondipunktid on hästi vastu võetud. Palju on tänusõnu tulnud ka lapsevanematelt, kes on lastevankritel rehvid täis pumbanud või oma laste jalgratta kummid täis pumbanud,” ütles Lõoke. “Ma arvan, et see on väike mugavusasi juurde – midagi mille teenust inimestel kindlasti vaja on.”

Lisaks mugavuste loomisele on ratturite liikumisel väga oluline luua ka ohutud tingimused. Seetõttu peetakse kõikide uute teeremontide ajal silmas ka jalgratta teede ning kergliiklusteede olulisust. 

“Juba sellest aastast nägime Valdeku tänava rekonstrueerimise lõpuga ette kergliiklustee, kus on mugav rattaga liikuda,” ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. “Samuti on just valminud Tähetorni tänav, mis ühendab jalgrattatee ka teiste omavalitsustega ja see sai valmis novembris. Ning kohe on valmimas ka Viljandi maantee kergliiklustee, mis ühendab järve metsaga,” tutvustab Šillis tehtud töid.

Üheks suuremaks projektiks järgmisel aastal on Liiva raudteejaama tunneli ehitus. See lõik on projekteeritud sihtasutus Terviserajad poolt, ning ehitatakse välja linna vahenditega. Tunnel on oluline, et ühendada mitu kergliiklusteed.

“Männiku tee risti ehitatakse järgmisel aastal Tallinna linna poolt Liiva raudteejaama tunnel ja siis hakkab ka Männiku tee alt tunneliga läbi saama,” avas Lõoke tulevikuplaane. ” See hakkab ühendama Rahumäe kergliiklusteega, sealt edasi  saab läbi Nõmme ja Haabersti kuni Linnahallini ja edasi juba Kadrioru ja sadama kaudu tagasi Järvevana teele.”

Sihtasutuse Terviserajad eesmärgiks on luua võrgustik, mis looks Tallinna ümber katkematu ringi liikumisradadest. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.