"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Riisalu: tulevikku vaatavaid otsuseid me tänasel reaalpoliitikal segada ei lase (0)
03. detsember 2020

"Tallinna uus arengustrateegia on kaasaegne dokument, mille koostamisel ei ole olnud poliitilist kemplemist. Seal on kirjas kõik need mõtted, mille poole kogu maailm ja keskkond tervikuna täna liigub," sõnas abilinnapea Aivar Riisalu eilses, selle aasta viimases "Tallinna kodanike" saates. 

 

Volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Kristen Michal tunnustas Tallinna kaasavat eelarvet, mis pisut enne jõule läbib volikogus teise lugemise. “Selle maht on suur ja seal on palju positiivseid asju sees. Tallinn kontrastiks riigile ei ole läinud laenama, nagu oleks käes viimnepäev – Tallinna majanduslik joon on konservatiivne ja jooksvaid kulusid laenudega ei kaeta, mis on hea,” ütles ta.

Videos näeb Riisalu ja Michali debatti alates 17. minutist.

Michal kritiseeris seda, et lasteaedade valgustuse programm on siiski aeglasem kui võiks: “Vaadates Tallinna lasteaedade hooviala valgustust, siis otsid pealambiga last nagu jaaniuss,” ütles ta, et Tallinna lasteaedade remonditempo võiks olla kiirem.

Riisalu sõnas, et sellega jõudumööda tegeletaksegi: “Pealinnas tekib ka väga palju uusi lasteaedu ja lasteaiakohtadega Tallinnas probleeme ei ole. Ka lasteaedade valgustuse teema on võetud töösse, vaatame kriitilise pilguga üle linna valgustussüsteemi tervikuna ja suunamegi hoovivalgustusse.”

Riisalu: meil on vaja inimesi välismaalt

Riisalu sõnas, et talle ei meeldi see retoorika, mis täna Eestis ametlikult valitseb: “Mina ettevõtjana olen sellel meelel, et targad inimesed peavad siia saama ja meil on vaja siis inimesi välismaalt. Ma ei saa pahatihti aru, miks Toompeal asjad ühte- või teistpidi on,” möönis ta. “See, et ei arvestata kõikide huvigruppide vajadusi, ei ole hea.”

“Kas me ikka peame 21. sajandil ronima kellegi voodisse ja ütlema, kuidas nad elavad?” ütles ta, et kooseluseaduse ümber toimuv on ületanud terve mõistuse piiri.

Michal sõnas, et jagab selles osas Riisalu muret: “Riigi ja majanduse, kõikide inimeste ja töökohtade jaoks on suur probleem, kui su riik muutub selliseks, et inimene peab otsima teisi ja kolmandaid põhjusi selleks, et siia tulla. Teiste magamistubades tuhnimine ja kõik see sulgumine ei ole meile hea,” oli ta nõus.

Riisalu: Tallinna arengustrateegia on linnavalitsuse töövõit

Riisalu ütles, et pealinna uue arengustrateegia taga on tugevad eksperdid: “Me tegime seda dokumenti kolm aastat – selle koostamist võib tänane linnavalitsus lugeda oma töövõiduks – see on kaasaegne dokument, mille koostamisel ei ole olnud poliitilist kemplemist.”

“Selle muudab kaasaegseks see, et seal on kirjas kõik need mõtted, mille poole kogu maailm ja keskkond tervikuna täna liigub – seal ei ole olnud poliitilist sekkumist, see on täiesti vabalt sündinud ja kaasava eelarve ekspertrühmas ei ole mitte ühtegi poliitikut,” sõnas abilinnapea, et tulevikku vaatavaid otsuseid tänasel reaalpoliitikal segada ei lasta.

Michal tunnustas Tallinna arengukava, öeldes et see on väärt dokument. “Aga arengukavadega on tihti nii, et ei ole olemas ühtegi paberit, mis ise ennast ellu viiks,” sõnas ta.

Riisalu ütles, et järgmisele aastale mõeldes on kohalike omavalitsuste valimised tähtsam sündmus kui abielureferendum: “Ma loodan, et järgmise aasta peasündmus on kohalike omavalitsuste valimised – see on võti tulevikku, sest KOV-idel on inimese elukeskkonna jaoks võimalik palju ära teha.”

Michali sõnutsi on järgmise aasta tähtsündmus hoopis vaktsineerimine: “Mina loodan, et järgmise aasta peasündmuseks saab korralik vaktsineerimisprogramm, maailma taasvabanemine, tühja nendest valimistest!”

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.