"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinn tihendab uuest nädalast bussiliinide väljumisi (0)
03. detsember 2020
Albert Truuväärt

Alates 7. detsembrist lisatakse tööpäevade tipptundidel lisabussid suurema täituvusega bussiliinidel. Ühtekokku lisatakse täiendavalt busse 21 erineval liinil: 24A, 1A, 13, 40, 5, 9, 11, 16, 54, 36, 34A, 66, 23, 42, 60, 46, 45, 35, 72, 49, 30.

 

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul lisatakse järgmisest nädalast tipptundidel lisabussid eelmainitud liinidel, et vähendada bussides täituvust ja võimaldada reisijate hajutamist.

“Täiendavalt lisatakse igale liinile üks buss suurema täituvusega ja enamkoormatud väljumistele,” täpsustas Novikov. “Ühtlasi hoolitsevad enam kui 50 Tallinna Linnatranspordi ASi töötajat mitu korda päevas selle eest, et liine teenindavad sõidukid oleksid desinfitseeritud ja puhtad ning reisijate sõidud mööduksid turvaliselt. Nakkusohu vältimiseks puhastatakse vähemalt kaks korda ööpäevas Tallinna kõigis ühissõidukites kontaktpindu alates käsipuudest ja istmetest, lõpetades validaatoritega. Puhastamiseks kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad 24 tundi pisikuvabad. Ühtlasi on Tallinna Linnatranspordi AS varustanud desinfitseerimise vahenditega kõik lõppjaamad.”

Tallinna Linnatranspordi AS võttis juba septembris kasutusele täiendavad ennetusmeetmed, nii on suletud busside esiuksed ja juhiga kontakti vältimiseks loobutud lõplikult bussides, trammides ja trollides piletimüügist. 

“Ent jätkuvalt soovime ja ootame reisijatelt vastutustundlikku käitumist – kandes ühistranspordis maski, hoides võimalusel ikka distantsi ning haigussümptomite puhul tasub kindlasti koju jääda,” sõnas Novikov.

Tallinna Linnatranspordi AS võttis juba septembris kasutusele täiendavad ennetusmeetmed, nii on suletud busside esiuksed ja juhiga kontakti vältimiseks loobutud lõplikult bussides, trammides ja trollides piletimüügist.

Tallinna Linnatranspordi AS juhatuse esimees Deniss Boroditš selgitas, et Tallinna ja Vabariigi valitsusele on võimalik vastu tulla ja lisabussid liinidele saata.

“Me värskelt hankisime endale busse ja vanu busse me pole veel maha müünud, ega see tegelikult ei ole tavaline olukord, kus meil seisavad kümnete ja kümnete viisi bussid, trammid või trollid,” sõnas ta. “See ei ole majanduslikus mõttes jätkusuutlik, kuid praegu on kokkusattumiste tõttu lihtsalt võimalik need lisabussid liinile saata.”

Boroditš kinnitas, et busse jagub ja hetkel tegeletakse inimeste komplekteerimisega.”Praegune olukord lihtsalt nõuab, et me tipptundide ajal tegeleksime inimeste hõrendamisega ühistranspordis,” lisas ta.

Ühtlasi desinfitseerivad enam kui 50 Tallinna Linnatranspordi ASi töötajat mitu korda päevas ühissõidukeid. Nakkusohu vältimiseks puhastatakse vähemalt kaks korda ööpäevas Tallinna kõigis ühissõidukites kontaktpindu alates käsipuudest ja istmetest, lõpetades validaatoritega. Puhastamiseks kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad 24 tundi pisikuvabad.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.