"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! "TALLINNA KODANIKUD": kellel on ja kellel ei ole Tallinnas hea elada? Arvamusduell: Aivar Riisalu - Kristen Michal. (0)
03. detsember 2020
TV3

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu (Keskerakond) ja volikogu opositsiooni üks juhte Kristen Michal (Reformierakond) pidasid TV3 eetris aastalõpu duelli. Sotsiaalküsimustega tegelev abilinnapea Betina Beškina rääkis saates "Tallinna kodanikud", kuidas hoolitseb pealinn nõrgemate ja probleemide ette sattunud kodanike eest. 

 

Jõulud on hoolimise aeg. Kuidas hoolitseb Tallinn nõrgemate ja probleemide ette sattunud kodanike eest? Kuidas on linn valmis iga-aastaseks tõsiseks mureks, et perevägivalda on kõige enam just pühade ajal. Külastame naiste varjupaika Nõmmel. Stuudios on sotsiaalküsimustega tegelev abilinnapea Betina Beškina, kes erialalt ise andragoog (uurime mõistagi – mis ala see on?).

Aastalõpu arvamus-duell – abilinnapea Aivar Riisalu (Keskerakond) ja volikogu opositsiooni üks juhte Kristen Michal (Reformierakond). Muuhulgas küsime miks meedia võimendab pigem Tallinna kohta maailma infoväljal ilmuvat vähegi kriitilist (näiteks: mitteteaduslikku netiküsitlus, mille põhjal on Tallinnas elavate „expatide“ (välismaalaste) hinnang Tallinnale kui heale elupaigale pisut langenud, kuigi jätkuvalt kõrge)  kui positiivset (näiteks: Tallinna sai maailma intelligentseima kogukonna tiitli)? Kas saab Tallinna mainet lahutada Eesti riiki mainest tervikuna? Linna eelarve 2021 – kas nii linnavalitsus kui opositsioon said oma tahtmise? Linna arengukava kuni aastani 2035 – mahukas ja tugev dokument, kuid kas see ka ellu viiakse?

Jõulude ajal muutub Tallinn valgusmuinasjutuks. Covidi tõttu ära jäävate suurte koosviibimiste asemel soovitame lihtsalt linnaruumis jalutada ja valgust nautida. Lisaks Raekoja platsi meeleolukale jõuluturule kujuneb suureks magnetiks Vabaduse väljak, kuhu kerkib maailmas unikaalne lossiaedadest inspireeritud valguspark. Selle üks looja, talvevalguse tootnud Eesti ettevõtte Adam BD juht Ivari Roosileht on ka stuudios.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.