"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Tallinnas avatakse taas PiparkoogiMaania kunstinäitus (0)
03. detsember 2020

Juubeliaastal osaleb näitusel oma töödega 100 andkekat autorit erinevatelt loovaladelt. "95% on EKA taustaga inimesed: arhitektid, disainerid, keraamikud. Sel aastal kutsusime ka moedisainerid kätt proovima piparkoogist kunsti loomisel," sõnas PiparkoogiMaania korraldaja Mari-Liis Laanemaa. 

Tallinna kesklinnas saab tänasest alates uudistada piparkoogikunsti. Tänavu 15. sünnipäeva tähistav fantaasiarohke näitus PiparkoogiMaania avab uksed terveks kuuks.

“Meil on iga aasta erinev teema. Moe teema me otsustasime eelmine aasta enne näitust juba ära. Kuna meil on ka sünnipäev see aasta, siis tundus, et see sobib hästi,” ütles Laanemaa.

Juubeliaastal osaleb näitusel oma töödega 100 andkekat autorit erinevatelt loovaladelt. “95% on EKA taustaga inimesed: arhitektid, disainerid, keraamikud. Sel aastal kutsusime ka moedisainerid kätt proovima piparkoogist kunsti loomisel,” lisas Laanemaa.

Näitus toimub juba 2006 aastast ja sellest on kujunenud üks oodatumaid jõulusündmusi. Nii mõnigi autor osaleb oma töödega juba mitmendat aastat.

“Mina tegin PiparkoogiMaania 15. esikaane Vogue ajakirjale. See on väike pühendus Pellele ja Mari-Liisile, kes on seda üritust juba 15 aastat korraldanud. Nüüd lõpuks said nad ka esikaanele,” ütles juba neljandat aastat osalev Liisi Tani.

Piparkoogist kunsti tegemine ei ole kiire protsess, näiteks Vogue esikaane tegemiseks kulus poolteist nädalat. Selle alla kuulus piparkoogitaina ja maalikihtide katsetamine. Mõni töö oli aga tehniliselt väga keerukas nagu vaateaknal ilutsev piparkoogitaigna kleidis mannekeen.

“Oli vaja ju luua õhku vorm ja siis me tegelikult peenest traadist lõime sinna alla esmase konstruktsiooni, ” tutvustab oma teost PiparkoogiMaania üks kunstnikke Imre Kose. “Siis hakkasime mõtlema, et milline see kangas võiks olla. Lõpuks leidsime metallkanga ja hakkasime lakkidega spreitama ja samal ajal puistasime piparkoogi tolmu sinna peale, et tekiks selline sametit ja siidi edasiandev tekstuur, mis kumaks läbi, aga valgusega ka peegeldaks. Üsna ebamaine, ma ütleks,” lisas Kose.

Kõik autorid ning korraldajad tunnevad sel aastal näituse loomisest erilist rõõmu. Esiteks on juubeliaasta ning teiseks soovitakse neil teistsugustel jõuludel tuua inimesteni värve, meelelahutust ning vürtsikat piparkoogihõngu veelgi enam.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.