"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lapsed ja noored saavad raamatukogus õppida ja aega veeta ka kodust lahkumata (0)
04. detsember 2020
Tallinna Keskraamatukogu

Kuna koroonaviiruse levik sunnib paljusid lapsi ja noori taas koduseinte vahele, pakub Tallinna Keskraamatukogu õpi- ja  huvitegevusi ning ajaveetmise võimalusi veebis.

Väikeste laste vanemad leiavad pakutava seast mitmeid põnevaid ja harivaid tegevusi, mis lubavad neil endal kodukontoris töötamisele pühenduda. Taas on alanud lugemisprogramm “Loeme ette!”: raamatukoguhoidjad ootavadtelefoni, Skype’i või Facebook’i (video)kõnesid, et lastele raamatuid ette lugeda või kuulata, kuidas laps neile ette loeb. Pühade eel vastab kõnedele ka päkapikk, kes aitab lapsel jõulusalme õppida. Samuti saavad lapsed raamatukoguhoidjatega videokõne kaudu mängida lugemismänge, mis aitavad lugemisoskust arendada. Vaba aja sisustamiseks tasub avada ka Tallinna Keskraamatukogu YouTube kanal, kust lapsed leiavad vahvameisterdamissaate “Meisterda minuga” ja saavad kuulata muinasjutte, luuletusi jt põnevaid lugusid.

Kooliealistele lastele ja noortele on raamatukoguhoidjad abiks koolitööde tegemisel. Kõik õpilased on oodatud liituma koolitööklubiga Discord platvormil. Lisaks pakub raamatukogu võimalust praktiseerida eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keelt Skype vestlusringides, saada abi uurimus- ja loovtööde koostamisel ning muusika õppimisel. Igal esmaspäeval kell 16.30 jagavad raamatukoguhoidjad häid raamatusoovitusi Tallinna Keskraamatukogu Noorteka Facebooki ja Instagrami otse-eetris. Tihti osaleb kohtumistel ka kirjanik või mõni teine põnev üllatuskülaline. 

Raamatukogu viib veebis kokku lapsed ja noored omavahel ning loob võimalusi koos erinevate huvialadega tegeleda. Liitujaid ootavad Discordi tegevus- ja jutuõhtud. Noorte taskuhäälingu episoodid pakuvad tundideks põnevaid kirjanduseteemalisi vestlusi. 

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusest e-posti aadressil laste@tln.lib.eeja telefonil 683 0914.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.