"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas: valitsus on arutanud võimalust saata Ida-Virumaale välihaigla (0)
04. detsember 2020
Scanpix

"Tegeleme Narva ja Ida-Viru keskhaiglale lisajõudude saatmisega," ütles Ratas. 

Peaminister Jüri Ratase sõnul on valitsus arutanud võimalust saata kaitseväe välihaigla Ida-Virumaale, kuid praegu on probleem pigem maakonna haiglate personalipuuduses, vahendas BNS.

Ratas ütles reedel ajakirjanikele, et valitsus on arutanud võimalust saata kaitseväe välihaigla appi Ida-Virumaale ning kui selleks peaks vajadus tekkima, on selleks valmis nii valitsus, kaitseministeerium kui ka kaitsevägi. Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse esimees Marek Seer sõnas, et Lõuna-Eesti kriisistaap ei ole seda võimalust arutanud. Tema sõnul on näiteks Narva haiglas võimalik avada veel 40 voodikohta koroonapatsientidele.

Ratas ja Seer tõdesid, et voodikohtadest suurem probleem on personalipuudus Ida-Virumaa haiglates.

Seer nentis, et Ida-Virumaa haiglates oli personalipuudus juba enne koroonapandeemia algust. Personalipuuduse leevendamiseks on Seeri sõnul võimalik kaasata näiteks üliõpilasi, korraldada haiglate töö ümber, piirata haiglates teatud tegevusi ning suunata patsiente Ida-Virumaalt Lõuna-Eesti haiglatesse. 

Ratas sõnas, et Ida-Virumaale otsitakse appi vabatahtlikke, seda tegevust koordineerib Lõuna-Eesti kriisistaap. Ta tõi esile, et näiteks Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist on vabatahtlikud juba läinud Narva appi. “Tegeleme Narva ja Ida-Viru keskhaiglale lisajõudude saatmisega,” ütles Ratas. 

Seer lisas, et Narva haiglasse on suunatud viieliikmeline meedikute meeskond, kelle ülesandeks on paremini koordineerida haiglate koostööd. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.