"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna kaasava eelarve ideekorje kestab veel pühapäevani (0)
04. detsember 2020
Albert Truuväärt

"Tänase seisuga on esitatud juba 270 ideed ning usun, et ideekorje lõpuni jäänud päevadega lisandub neid veel. Rõõmustav on ka see, et ettepanekuid on tulnud mitmes eri valdkonnas," märkis Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

16. novembril algas Tallinnas ideekorje, millega anti stardipauk linna kaasavale eelarvele. Oma ettepanekuid saavad tallinlased esitada veel pühapäevan.

Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet algatuse eestvedajana on tulemusega rahul. “Tänase seisuga on esitatud juba 270 ideed ning usun, et ideekorje lõpuni jäänud päevadega lisandub neid veel. Rõõmustav on ka see, et ettepanekuid linnakeskkonna parendamiseks on tulnud mitmes eri valdkonnas. Mõeldud on nii linnakeskkonnale ja turvalisusele kui ka lastele ja noortele, vaba aja veetmisele, kultuurile ja spordile. Tänan kõiki kaasamõtlejaid, kes on andnud oma panuse linna elu paremaks muutmisel. Ideid saab esitada veel pühapäevani ning kutsun kõiki seda võimalust kasutama.” 

Praeguseks on kõige enam ideid esitatud linnakeskkonna parendamiseks – kokku 120. Rohkelt tähelepanu on saanud veel laste ja noorte ning kultuuri ja vaba aja valdkonnad, kus saabus ühtekokku 76 ideed. Linnaosadest on olnud kõige aktiivsem Kesklinn, kus on tehtud juba 52 ettepanekut, järgnevad Lasnamäe 44 ja Põhja-Tallinn 42 ideega. Kümneid ettepanekuid on laekunud ka kõigist teistest linnaosadest.  

Linna eesmärgiks on igal eelarveaastal viia kõigis linnaosades ellu üks projekt, mille idee pakuvad välja ja valivad hääletusel linnaosa elanikud. 

“Kaasav eelarve ongi mõeldud eelkõige selleks, et piirkonnas elavad inimesed avaldaksid oma arvamust, sest jutt käib just nende elukeskkonnast. Loodan, et seda võimalust kasutavad kõik, kellel on häid mõtteid, mida jagada,” julgustas Vladimir Svet kaaslinlasi.  

Ideid kaasava eelarve projektile saab esitada veel pühapäeva, 6. detsembrini. Rohkem infot ja juhendi ettepaneku esitamiseks leiab kaasava eelarve kodulehelt. Kaasava eelarve hääletus toimub 18.–31. jaanuaril 2021.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.