"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Lauluväljakul algas valgusfestival "Võlumaa" (0)
04. detsember 2020

Lisaks valgusfestivalile toimub lauluväljakul palju muudki. Merepoolne ala on täidetud jõulu- ja pühademeeleoluga. Avatud on jõuluturg, Tivoli lõbustuspark, tänavatoidu allee, lapsed saavad sõita hobusaaniga ja kohtuda jõuluvanaga. Vabaõhulaval esinevad näitlejad ja muusikud. 

Täna algavale valgusfestivalile pääseb mööda mere alleed mõlemast – nii mere kui oru väravast. Tuleb ära märkida, et see on tasuline üritus. Kui RMK kuuski ja täna meisterdatavaid kuusepuid saab tasuta uudistada, siis valgusfestivalile tuleb lunastada pilet, mille soovitame eelmüügist ära osta,” ütles Lauluväljaku direktor Urmo Saareoja.

Valgusfestival “Võlumaa” toob Eestisse muinasjutulised illuminatsioonid ja jõulumelu. Üles ehitati ainulaadsed fantaasiamaad losside ja  laternate tänavatega. Festivalilt ei puudu ka linnu ja loomariigi valgusfiguuride ansamblid.

“Inimestele tuleb öelda, et “tere tulemast”, siinsed võlulaternad on väga ilusad, väga uhked. Nad äravad pimedal ajal väga hästi ja erinevate riikide loomi on näha ehk see ei ole ainult seotud jõuludega, vaid ongi erinevad maad ja erinevad jõulutraditsioonid. Inimesed saavadki pimedal ajal tulla vaatama valgusfiguure alates jääkarudest kuni koaalade ja papagoideni,” täpsustas Saareoja
 
Lisaks valgusfestivalile toimub lauluväljakul palju muudki. Merepoolne ala on täidetud jõulu- ja pühademeeleoluga. Avatud on jõuluturg, Tivoli lõbustuspark, tänavatoidu allee, lapsed saavad sõita hobusaaniga ja kohtuda jõuluvanaga. Vabaõhulaval esinevad näitlejad ja muusikud. 

Tundub, nagu Lauluväljaku jõulupark ei saakski iial valmis, sest pidevalt tuleb territooriumile midagi juurde, kasvõi tänane kuuse meisterdamine, milleks kasutati väga iseäralikke materjale. Näiteks esimest kuuske meisterdati helkurribadest ja selle valmistaja Katrin polnud isegi kindel, mis lõpuks välja tuleb. “Plaan oli ehitada nendest ribadest kuusekene, me riputame ribad posti otsa ja paneme veel juurde taaskasutavatest materjalidest, näiteks riidepuud, teeme talle sellise seelikuhoidja sinna alla ja loodame, et näeb väga śikk välja.”

Veidi eemal meisterdas seltskond kuusepuud aga hoopis tühjadest mandariinikastidest. Lembe, kes kastidest kuuske ehitas, kutsus lähemale Laura, kes ütles: ” Peab selle ruumiliselt läbi mõtlema nagu kihid, et kuidas seda õigesti teha. Peab mõtlema, kas ta peab tuulele vastu ja see ongi põhimõtteliselt kõik.” Küsimusele, kas kastid roheliseks ka värvitakse, vastas tüdruk jaatavalt.

Tallinna Lauluväljaku jõulupark ja valgusfestival “Võlumaa” on avatud kuni 10.jaanuarini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.