"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII JA VIDEO! Populaarne Nõmme Uisupark avas oma hooaja (0)
05. detsember 2020
Albert Truuväärt

"Uisupark on koht, kus saab kogeda põnevaid elamusi jääl, unustades seejuures kõik muremõtted ja lihtsalt keskenduda koos pereliikmetega toredale ajaveetmisele," selgitas Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

5. detsembril kell 12 avati meeleoluka uisushowga Nõmme Uisupark, mis asub Nõmme gümnaasiumi hoovis (Raudtee 73).

Vaata galeriid (36)

“Nõmme uisupark on nõmmekate seas väga populaarne ja hea meel on teatada, et uisuparki saab külastada juba alates sellest laupäevast,” sõnas Šillis. “Uisupark on koht, kus saab kogeda põnevaid elamusi jääl, unustades seejuures kõik muremõtted ja lihtsalt keskenduda koos pereliikmetega toredale ajaveetmisele. Küll aga panen kõigile südamele, et külastades oleksime teineteisega arvestavad ning kannaksime maski.” 

Juba sel laupäeval avatakse Nõmme Gümnaasiumi hoovis uisupargi kolmas hooaeg. Esimesel kahel hooajal oli uisupark avatud kummalgi aastal täpselt 100 päeva. Uisupargi populaarsusest räägib ka asjaolu, et kahe eelneva hooaja jooksul külastati uisuparki kokku 38 118 korral, sh on koolilaste poolt tehtud 15 648 külastust. Mis tähendab, et iga lahtioleku päev on uisuparki külastanud keskmiselt 191 inimest ja iga lahtioleku tunni kohta oli jääväljakul keskmiselt 17 uisutajat. 

Nõmme uisuväljaku suurus on 600 m2, lisaks teenindusala u 250 m2. Kokku seega 850 m2 nii külastajate teenindamiseks kui uisutamiseks ja seda kõike värskes õhus. Keskmiselt on ühe külastaja jaoks ruumi olnud u 50 m2. 

“Nendest numbritest on Nõmme Uisupargi kontekstis täna oluline rääkida, sest: uisutamine värskes õhus on ohutu ja liikumine tervislik. Nagu ülal kirjeldatud numbritest nähtub on Nõmme Uisupargis piisavalt ruumi iga külastaja jaoks,” kinnitas Nõmme uisupargi tiimi nimel Fred Randver. Lisades, et uisupargi meeskond lähtub oma tegevuses kõigist täna kehtivatest nn uutest normidest olgu selleks desinfitseerimisvahendite kasutamine või maski/visiiri kandmine seal kus vajalik. “Samas uiskude desinfitseerimine on toimunud peale igat uisukasutus ka eelnevatel hooaegadel.”

Uisupargi külastamisel on maski kandmine kohustuslik. Maski on võimalik saada uisupargi kassast. Samuti tuleb jälgida uisupargi töötajate juhiseid. Pileteid on võimalik osta e-poest ja kohapeal kassast. 

Hea teada:

Uisutamine iga ilmaga, iga päev 10:00-21:00. Kuna jääväljaku all on külmutusseadmed, siis saab heitlikele ilmaoludele vaatamata garanteerida jää olemasolu. 

Koolitunnid uisupargis. Järjest rohkem Tallinna koole ja lasteaedasid on otsustanud oma liikumistunnid läbi viia just uisupargis. Kooli- ja lasteaia gruppidele on pääs jääle tasuta. Kui endal uisud puuduvad, saab uisulaenutusest sobivad uisud rentida, ka kiivri kasutamine (mis on soovituslik) on õpilastele tasuta. Selleks hooajaks on juba 2 322 koolilapse külastus eelbroneeritud. 

Kohtumispaik kogukonnale. Eelmistel hooaegadel on toimunud menukad lastehommikud printsess Elsa ja Lottega. Kindlasti on ka sel hooajal üllatusi oodata. 

Rohkem infot vaata siit

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.