"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
LOOMAAIA UUDISED: Rasputinil on hea isu (0)
05. detsember 2020
Tallinna loomaaed

Jääkaru Rasputin, hüüdnimega Raspi, on end oma uues elupaigas Tallinna loomaaias kenasti sisse seadnud. Väga rahulik ja hea isuga jääkarumürakas jalutab detsembri algusest alates õueaedikus ja ujub polaariumi nelja meetri sügavuses basseinis.

Mõlemad jääkarud, nii Raspi kui Friida, on teineteisest huvitatud: kui Friida patseerib oma siseruumides, siis läheb ka Raspi sisse vaatama ja kui Raspi tuleb oma õueaedikusse, siis järgneb Friida talle õige pea oma aedikupoolel. Kokku saavad loomad siiski alles tuleval aastal, kui jääkarudel algab õrnuseaeg, teatas Tallinna loomaaed.

Esialgu ei riski Raspi talitajate juuresolekul majja siseneda – ta ei taha, et teda taas ruumi kinni pandaks. Sestap ei saa talle õueaedikusse uusi mänguasju lisada seni, kuni ta harjub talitamise rutiiniga.

Detsember tõi muutusi loomaaia elukorraldusse. Koroonaviiruse ohu tõttu suleti troopikamaja osa, kus elavad viirusele vastuvõtlikud šimpansid. Teisipäeval selle teate juurde Facebooki postitatud video šimpans Bettyst harjaga põrandat ja vaateklaasi nühkimas levis uudistekanalites kulutulena. Videod Quincyst ja Bettyst oma puuri koristamas jõudsid ka Jaapani televisiooni.

Troopikamaja juurest amuuri leopardide ja paksunahaliste maja poole viiv tee on samuti suletud: vana laudtee guanakode aediku kõrval lammutati, uus tee valmib aasta lõpuks. Seni tuleb liikuda väikese ringiga Veskimetsa äärest ja vanade karupuuride eest. Vanas karumajas saab jätkuvalt uudistada loomaaianduse ja Tallinna loomaaia ajaloo näitust ning pugeda jääkaru kunagisse poegimispesakasti.

Loomaaia põhjaväravas, Paldiski mnt 145 vahetatakse sissepääsuväravaid. Kassad on avatud tavapäraselt, kuid külastajate sisenemine toimub kuni detsembri lõpuni veidi eemal asuva transpordivärava kaudu.

Lumeleopardid Deli ja Otto III vahetati taas aedikutes, külastajate ees ekspositsioonis kõnnib nüüd emasloom. Neljapäeval, kui vahetus aset leidis, nuuskisid mõlemad hoolega teineteise lõhna, kraapisid, nühkisid ja märgistasid kaaslase lõhnamärgiseid. Deli suures õueaedikus ja Otto III tagumises väiksemas aedikus.

Sise-Aasia väikeste kiskjate kompleksi asukatele pakuti lõhnarikastuseks muskaatpähkliõlis immutatud riidetükki. Rookassid ja korsakid olid uuest lõhnast eriti vaimustatud ja nühkisid end hoolega riidetüki vastu. Manul, kährik ja vanas karumajas elavad pesukarud, kellele sama lõhna pakuti, nuuskisid vaid korraks, aga suuremat huvi üles ei näidanud.

Kõik pelikanid ja mõned Tallinna loomaaias elavad must-toonekured koliti jaheduse eest talvemajadesse. Pelikanidele pandi peagi saabuva pulmaaja ettevalmistusena pesaalused valmis.

Loomaaia kodulehel saab lugeda loodusharidustööst Tallinna loomaaias, loomaaia algusaastatest kuni tänapäevani välja. Veidi lühem ja vähem pildiline artikkel samal teemal ilmus Eesti Looduse detsembrinumbris.

Novembri viimasel laupäeval toimus huvilistele esimene retk õhtuhämaras loomaaias. Detsembris on tulemas veel kolm retke, kuid piletid eestikeelsetele retkedele on piletilevis juba läbi müüdud, venekeelsetele retkedele on veel kohti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.