"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Koolidele eraldatakse distantsõppe jaoks vajalike arvutite ostmiseks 100 000 eurot (0)
07. detsember 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Lastekaitse Liit on koostöös kodanikualgatusega "Igale koolilapsele arvuti" teinud väga head tööd selleks, et meie õpilastele ei saaks hariduse omandamisel takistuseks vajalike vahendite puudumine," sõnas haridus- ja teadusminister Jaak Aab. 

Haridus- ja teadusministeerium eraldab Lastekaitse Liidule 100 000 eurot, et osta koolidele distantsõppe jaoks lisaarvuteid, vahendas BNS. 

Ministeeriumi sihtotstarbelise toetuse eest ostetakse koolidele  üle 330 kasutatud arvuti, mida õpilastele välja laenutada. Koolid, mille õpilased distantsõppeks osalemiseks arvutit vajavad, selgitab Lastekaitse Liit välja koostöös kohalike omavalitsustega.

“Lastekaitse Liit on koostöös kodanikualgatusega “Igale koolilapsele arvuti” teinud väga head tööd selleks, et meie õpilastele ei saaks hariduse omandamisel takistuseks vajalike vahendite puudumine,” sõnas Aab. 

“Mõnede omavalitsustega on meil juba tihe koostöö ja infovahetus. Teistega oleme kaardistamas, milliste koolide õpilased enim abi vajavad,” ütles Lastekaitse Liidu juhataja Varje Ojala. 

Novembri lõpus alanud Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnasistide distantsõppe valguses on abivajajate hulk kasvanud juba ligi 500 õpilaseni, mistõttu on Lastekaitse Liidu sõnul kohalikel omavalitsustel ja koolidel vaja kiiret lisaabi mahus, mida ettevõtetelt tulevate annetustega koheselt katta ei suudeta.

Erinevalt kodanikualgatuse raames annetatud arvutitest, mis mõeldud peredele, suunatakse ministeeriumi abil soetatud tehnika läbi kohalike omavalitsuste koolidesse. Koolid saavad seejärel neid arvuteid laenutada õpilastele, kellel arvuti puudumise tõttu e-õppes osalemise võimalus puudub. Tegemist on kasutatud, ent töökorras ja vähemalt aastase garantiiga arvutitega, kus olemas kõik kodus õppimiseks vajalik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.