"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Paldiski maantee haljastusribale istutatakse uusi puid ja tuhanded istikud (0)
07. detsember 2020

Paldiski maanteel teostatakse kahe sõidusuuna vahelise haljasalaribal puude, põõsaste ja püsikute istutusi. Istutuste eesmärk on rajada "Tallinna linna rohelised tuiksooned" viimane tuiksoon lääne suunal. 

Abilinnapea Kalle Klandorf sõnas, et Tallinn on tänase seisuga esitanud viis korda taotluse Euroopa Rohelise pealinna konkursil osalemiseks, millest kaks korda on jõutud lausa finaali. “Pean oluliseks rõhutada, et osalemise puhul ei ole kõige tähtsam alati võit. Kõige olulisemad on just need arengud, mis tänu sellele linnas käima lähevad. Üks toredamaid Rohelise pealinna algatusi minu meelest ongi  kõnealune roheliste tuiksoonte projekt. Usun seaduspärasse, et mida kvaliteetsem on linnahaljastus, seda parem on ka inimeste elukeskkond. Ootan juba põnevusega, milline Paldiski maantee haljastuse tulemus reaalses elus välja näeb,” ütles Kalndorf.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Paldiski maantee haljasala kontseptsioon on “Strada vicino al mare” ehk “Tee mere lähedal”. “Tee mere ääres on ajatu, lõputult kulgev ja vaba ning need märksõnad iseloomustavadki Paldiski maantee haljasala disaini,” ütles linnaosavanem. “Roheliselt tuiksoonelt leiab nii õitsvaid püsikuid, okaspuid, lehtpuid kui ka disainituid niidualasid, kuhu lisatakse kõrghaljastust. Peenardelt leiab suvemõisades ning taluaedades kasutatud taimmaterjali ning palju neid taimi, mis meelitavad ligi mesilasi ja putukaid. Sellega soovime suurele magistraalile tuua juurde elurikkust,” rääkis Hanimägi. “Kaasaegne linnaruum areneb iga päevaga ja üha rohkem tuleb meil pöörata tähelepanu ökosüsteemile ja selle säilimisele. Antud projektiga soovimegi tuua elanikele loodust lähemale  ning pakkuda ka silmailu,” lisas linnaosavanem.

Tallinna südalinn meenutab kujult inimese südant ja kesklinna viivat nelja põhilist magistraali võib nimetada tuiksoonteks. Kui inimesele on oluline veresoonte ja südame tervis, siis ülekantud tähenduses on see oluline ka Tallinna südamele ja tuiksoontele. Roheliste tuiksoonte kontseptsioon algas Rohelise pealinna kontseptsioonist. Alates 2016. aastast parandatakse tuiksoontel haljastuse kvaliteeti. 2016. aastal rajati Sõpruse puiestee tuiksoon, 2017. aastal Laagna tee tuiksoon ning 2020. aastal rajatakse Paldiski maantee tuiksoon. Paldiski maantee roheline tuiksoon algab Tallinna Loomaaia põhjaväravast ja lõppeb Merimetsa Nakkuskliiniku haigla ees.  

Teostavate tööde tähtaeg on 30. detsember 2020 ning projekti maksumuseks on 182 347 eurot. Töid teostatakse Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.