"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Lasnamäele kerkib suursugune Tondiraba park (0)
07. detsember 2020
Albert Truuväärt

Tallinna üheks ambitsioonikamaks projektiks tuleval aastal saab olema Lasnamäe suurimale rohealale kerkiv Tondiraba park. Kõigi mugavuste ja moodsate vabaaja veetmise võimalustega pargist saab puhkeala, millist pole varem nähtud ei Eestis ega ka kogu Baltikumis. 

“Meil on kaks eesmärki – säilitada selles rohealas seda elurikkust, mis siin on ja samas luua väga erinevaid vaba aja veetmise võimalusi. Ma arvan, et siin pargis tekivad peaaegu kõik võimalused, mida on võimalik ette kujutada,” rääkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart saates Tallinna Panoraam.

Parki rajatakse mänguväljakud lastele ja lemmikloomadele, tekivad võimalused harrastada erinevaid spordialasid alates uisutamisest ja pallimängust kuni võistluskunstideni. Ühtlasi tuleb sinna ka kogu Eesti suurim välijõusaal.

“Saab mängida korvpalli kolmel väljakul, võrkpalli kolmel väljakul, on pump track rattahuvilistele, ratta erinevad rajad. Seesama 2,5 km ring jääb jätkuvalt avatuks ratturitele ja rulluisutajatele. See on väga suurepärane projekt ja ilmselgelt on tegemist Baltimaade ühe ägedaima sellelaadse keskusega, mis üldse meie piirkonnas on. Ma loodan, et see nii Tallinna kui Lasnamäe elanikele toob palju liikumisrõõmu,” ütles Tallinna Spordi-ja Noorsooameti juhataja Aivo Normak.

Sellel ligi 33 hektarilisel alal on ka mitmeid avastamata metsiku loodusega paigakesi, kuhu juhuslik mööduja ei pruugi sattuda. Aastakümneid on sealses metsatukas peituv raba olnud kohalike inimeste salajaseks tagahooviks, kus loodus on tegutsenud omasoodu.

“Siin saab olema kõik see, mis on ka tänastel tagahoovi kasutajatel. Ainult, et me lihtsalt eksponeerime võibolla seda rohkem, mida nad ei oska muidu näha. Ehk seda sama samblarohkust nendel turbalaamadel. Meil on tõeline selline emotsionaalselt põnev väljakutse teha ühest ruumist ruum, mis ei kaota oma väärtust vaid hoopis tõstab oma väärikust,” ütles Kadrioru Pargi juhataja Ain Järve.

Pargi selgrooks jääbki seesama soostunud alal asuv mets, millel on täiesti unikaalne ökosüsteem. Siin võib kohata erinevaid taimi ning rabaala on koduks ka mitmetele looma- ja linnuliikidele. “See park on üks osa rohepöörde ja Rohelise pealinna kontseptsioonist. Meil on aga ka veel suuremad plaanid tuleviku osas,” nentis Kõlvart.

Lasnamäe kopsude ala hakkab ulatuma Kadrioru pargist kuni Pirita jõeni. Koos Tondiraba pargi kujundamisega ühendatakse sealsed jalgrattateed juba teiste linnas olemas olevate kergliiklusteedega, et oleks igalt poolt võimalik parki pääseda. Tallinna eelarves on pargi rajamiseks ette nähtud üle kuue miljoni euro.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.