"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KOROONAGA VÕIDELDES! Riik aitab abivajajaid miljoni ühekordse maskiga (1)
08. detsember 2020
Ilian Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Tahame sellega kindlustada, et inimestel oleks igal juhul vajalikud isikukaitsevahendid olemas seniks, kuni saame laiali jagada korduvkasutatavad maskid," sõnas riigihalduse minister Anneli Ott.

Valitsus otsustas vaestele inimestele saata riigi kesksest varust miljon ühekordset kirurgilist maski seniks, kuni neile ollakse valmis tarnima juba varasemalt ette nähtud korduvkasutatavad maskid, vahendas BNS. 

“Saatsime esmaspäeval riigi kesksest isikukaitsevarude laost välja miljon ühekordset kirurgilist maski, et igale vähekindlustatud inimesele oleks hetkel tagatud vähemalt üks karp ehk 50 maski,” lausus Ott. “Tahame sellega kindlustada, et inimestel oleks igal juhul vajalikud isikukaitsevahendid olemas seniks, kuni saame laiali jagada korduvkasutatavad maskid.”

Ott rääkis, et kuna viiruse oht jääb kehtima veel pikaks, siis on igal juhul mõistlik tagada inimestele kvaliteetsed korduvkasutatavad maskid. “Oleme põhjalikult erinevate pakkujate korduvkasutatavaid maske testinud ning see tõi ka vajaduse  laiendada algset pakkujate ringi. Nüüdseks on selgunud kõik lõplikud kvaliteeditestide tulemused ja loodetavasti saame ka korduvkasutatavad maskid toimetulekutoetuse saajatele õige pea kätte toimetada.”

Maskide kohustuslikuks muutumise valguses otsustas valitsus tagada riigi poolt igale vaesele inimestele kaks korduvkasutatavat maski. Kõikidele toimetulekutoetuse saajatele kahe maski hankimiseks tähendab see kokku 40 000 maski, mille jagavad välja kohalikud omavalitsused. Kuni korduvkasutatavate maskide saabumiseni saavad vaesed ühekordseid maske.

Miljon ühekordset kirurgilist maski saadeti laiali omavalitsustele, kes peavad tagama maskide jõudmise inimesteni.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
9. dets. 2020 01:33
Ega korduvkasutatavad maskid mingid eluaegsed pole. Neid tuleb iga kasutuskorra järel pesta ja pesemiskordade arv, mille juures mask veel oma kaitsevõime säilitab, pole paraku kuigi suur, osad korduvkasutatavad maskid vajavad aga jällegi ühekordseid vahetavaid filtreid jne.