"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Näitleja ja psühholoog räägib emotsioonide mõjust tervisele (0)
08. detsember 2020

Palju räägitakse tervislikust toitumisest ja liikumise olulisusest, kuigi terves kehas ei ole alati tervet vaimu. Hea tervis ja tugev organism on ääretult olulised, ent paraku saab vaimne tervis kahetsusväärselt vähe tähelepanu.

Neljapäeval astub Kadaka Konverentside koolitustesarjas “Tervise teerajad” üles psühholoog ja armastatud näitleja Rita Rätsepp. Kohtumisel võetakse tähelepanu alla emotsioonide mõju meie tervisele. 

Palju räägitakse tervislikust toitumisest ja liikumise olulisusest, kuigi terves kehas ei ole alati tervet vaimu. Hea tervis ja tugev organism on ääretult olulised, ent paraku saab vaimne tervis kahetsusväärselt vähe tähelepanu. Seetõttu võtame “Tervise teeradade” selle aasta viimases praktilises loengus fookusesse emotsioonid. 

Juba Sokrates ütles, et haiguste põhjusi tuleb otsida hingehädadest – emotsioonid on meie tunnete sõnumitoojad. Uuringud on näidanud, et negatiivsed tõekspidamised ja emotsioonid nõrgendavad närvi- ja immuunsüsteemi, positiivsed emotsioonid aga soodustavad endorfiinide eritumist ja panevad aluse heale tervisele. Nii selgub koolitusel, kuidas oma emotsioonidega teadlikult tegeleda, et need tervist ei kahjustaks. 

Rita Rätsepp on näitleja, psühholoog ja koolitaja. Ta töötab psühholoogina alates 2007. aastast oma erapraksises ja alates 2017. aastast City Tervisekliinikus, ka töötas ta üheksa aastat Rocca al Mare kooli psühholoogina. Rita on viinud läbi erinevaid koolitusi ning loenguid enesejuhtimise, enesearengu ja lastekasvatuse teemadel. 

Seminar on eesti keeles ja kestab orienteeruvalt 2,5 tundi. Pääsmeid hinnaga 40 eurot saab lunastada Fienta kaudu või Piletilevi müügipunktidest (lisandub vahendustasu). Osalejate arv üritusel on piiratud, et tagada hajutatus. Kohapeal on võimalused käte pesemiseks ja desinfitseerimiseks, kõikidel sarja üritustel hoiame distantsi ja kanname maski (ka kohapeal saadaval). Huvilistel on võimalus osaleda loengus virtuaalselt, andes sellest peale registreerimist teada aadressil leelo@kadakakonverentsid.ee.

Koolitustesari “Tervise teerajad” on ellu kutsutud, et anda huvilistele võimalus läheneda tervisele erinevatest vaatenurkadest, leidmaks oma tõde tervislikust elust. Rohkem infot uuel aastal tulevate koolituste kohta leiab Kadaka Konverentside sotsiaalmeediast, kus peagi jagatakse infot ka suurepäraste jõulupakkumiste kohta.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.