"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Õigusapteegi tippspetsialistid aitasid Pirital kümneid inimesi (0)
08. detsember 2020

"Tasuta õigusabi vajavad väga paljud inimesed. Pirital kasutas täna seda võimalust rohkem kui 40 Pirita elanikku," sõnas Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat. 

Pirita elanikud said täna tasuta juriidilist abi Õigusapteegi õigusnõustajatelt ja ekspertidelt. 

“Tasuta õigusabi vajavad väga paljud inimesed. Pirital kasutas täna seda võimalust rohkem kui 40 Pirita elanikku, kes pöördusid oma murega Õigusapteegi tippspetsialistide poole, et saada abi pärimisõiguse ja perekonnaõiguse alal, aga ka notaritoimingute ja muu kohta,” sedastas Liinat. Nii nagu varemgi, kogunesid inimesed linnaosavalitsusse hommikul juba enne Õigusapteegi avamist.

Eesti juristide liidu direktori Krista Paali sõnul on teemadering, mille kohta kõige sagedamini juriidilist abi palutakse, aegade jooksul natuke varieerunud. Ta nentis, et koroonaaeg on eelkõige suurendanud huvi majanduslikku laadi küsimuste ja sotsiaalõigust puudutavate küsimuste vastu.

“Praegu vajatakse varasemaga võrreldes rohkem nõu näiteks töölepinguseaduse ja töövaidlustega seonduva, eelkõige töölepingu ülesütlemise kohta. Samuti on rohkem pöördumisi omandi- ja pärimisõiguse küsimustes ehk varaga seonduva kohta,” täpsustas Paal. Ta lisas, et samuti anti mitmele küsijale juriidilist abi pankroti teemal. Selgitusi paluti nii eraisiku kui ka juriidilise isiku pankroti kohta. 

Õigusapteek on tegutsenud 2010. aastast ja aasta jooksul pöördub tasuta juriidilise nõu saamiseks Õigusapteegi poole umbes 3000 inimest. Õigusapteeki korraldab Tallinna linn koostöös Eesti juristide liiduga. 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.