"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO: Kesklinnas lammutatakse mitu lagunevat hoonet (0)
08. detsember 2020

Tallinna Linnavalitsus otsustas Kultuurikatla lähistel lammutada mitu amortiseerunud hoonet. Ehitised on tunnistatud kasutuskõlbmatuks ning neil puudub ka arhitektuuriline väärtus. 

Abilinnapea Eha Võrgu sõnul muudab lagunevate hoonete lammutamine Kultuurikatla ümbruse puhtamaks ja meeldivamaks. Lisaks annab see võimaluse piirkonda arendada.

“Kultuurikatla läheduses on osad hooned väga halvas seisukorras,” ütles Võrk. “Need ongi olnud ajutise iseloomuga ja neid pole kunagi remonditud. Nende lammutamise plaan on olnud algusest peale,” lisas ta.

Lammutamisele minevad hooned asuvad endisel Põhja puiestee 35 asuval kinnisasjal. Hoonete hulgas on vanad laohooned, töökojad ja garaaž, mida on vahepeal kasutatud meelelahutuspaiga Pada ruumidena. Puutumata jääb Kaasaegse Kunsti Muuseumi kasutuses olev hoone ja söeestakaad.

“Kunstimuuseumi rahvas on asjaga kursis ja usun, et ka nemad on rõõmsad, et piirkond ja ümbruskond saab korda,” lisas Võrk. “Tegelikult on rõhk ju ka turvalisusel. Piirkonna arenedes tulebki niiöelda tuba korda teha ja koledad ning lagunenud ehitised ära lammutada.

Antud ehitised on alates 2010. aastast Tallinna Kultuuriameti valitsemisel. Kuna nüüd on hooned kasutusest välja langenud, võetakse maha kuus hoonet, mis on ekspertide poolt hinnatud varisemisohtlikuks.

“See on olnud pikaajaline protsess. Neid hooneid on hinnanud eksperdid, kes on avaldanud arvamust nende seisukorra kohta,” ütles Tallinna Linnavaraameti haldusosakonna peaspetsialist Arne Öövel. “Projekteerimisega alustasime juba juuli kuus, nüüdseks on projekt põhimõtteliselt valmis ja menetluses Tallinna Linnaplaneerimisametis.”

Töödega plaanitakse alustadada veebruaris. Lammutustöödele kulub eeldatavalt 187 500 eurot. Lisaks tuleb objektilt likvideerida ulatuslik pinnasereostus, mille maksusmus lisandub tööde hinnale.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.