"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helme: valitsus on koroonakriisiga hästi hakkama saanud (0)
09. detsember 2020
Albert Truuväärt

"Oleme üritanud hoida ühiskonda nii kaua normaalselt käimas, kui on võimalik, seda nii inimeste vaimset tervist, kogu ühiskonna normaalset toimimist kui ka majandust silmas pidades," rääkis rahandusminister Martin Helme. 

Kui Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liider Indrek Saar oli täna riigikogu infotunnis koroonakriisi kohta küsides valitsuse suhtes kriitiline, siis rahandusminister ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juht Martin Helme kinnitas, et valitsus on kriisis suurepäraselt hakkama saanud, vahendas BNS. 

Indrek Saar küsis Helmelt, miks Eesti ei tegelenud õigel ajal koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ennetustegevusega? Ta soovis teada, miks ei räägitud selgete sõnumite keeles sellest, et olukord on tõsine, teine laine paratamatult tuleb ja selleks tuleb valmis olla ning miks me selle ennetusega ei tegelenud. 

Minister Helme vastas, et Eesti on koroonakriisiga suurepäraselt hakkama saanud ja see on olnud teadlikute poliitikavalikute tagajärg. Helme ei nõustunud Saare kriitikaga. Tema sõnul on valitsus kasutanud valitud, sihitud piiranguid ja meetmeid, et nakatumist hoida võimalikult väikses tõusujoones ning see on ka õnnestunud. 

Rahandusminister ütles, et neljapäevasel valitsuse istungil on valitsusel plaanis kehtestada uued piirangud. “Kõigepealt regionaalselt ehk siis Ida-Virumaale eraldi piirangud ja siis üleriigiliselt veidi leebemad piirangud,” rääkis Helme. “Nii et ma arvan, et me oleme väga selgelt käinud sündmuste kuluga kaasas ja hästi hakkama saanud siiamaani.”

Helme selgitas, et valitsusel oli väga selge joon vältida nii kaua, kui vähegi võimalik on, ühiskonnas ranget sulgemist. “Oleme üritanud hoida ühiskonda nii kaua normaalselt käimas, kui on võimalik, seda nii inimeste vaimset tervist, kogu ühiskonna normaalset toimimist kui ka majandust silmas pidades,” kõneles Helme. “See on olnud teadlik valik mitte minna kiiresti ja rangelt sulgema ühiskonda, kui esimesed märgid sellest niiöelda nakatumise tagasitulemisest või nakatamise kasvust on tulnud. Nüüd me oleme olukorras, kus me ei saa enam seda päris samamoodi jätkata ja peame järgmised sammud tegema.” 

Helme sõnul soovib valitsus, et sulgemised oleksid võimalikult ajutised. “See omakorda eeldab, et need sulgemised on selles mõttes tõhusad, et inimesed tõepoolest väldivad nii palju kui võimalik erinevaid kontakte,” rääkis ta. “Sel ajal, kui paneme kinni näiteks meelelahutusasutused või ka spordiüritused, siis ei minda kuhugi mujale nakatumist saama.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.