"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
KOOLID KINNI! Valitsus kehtestab koroonaviiruse ohjeldamiseks täiendavad piirangud nii Ida-Virumaal kui üle Eesti (3)
09. detsember 2020
Ilja Matusihis

"Tuginedes teadusnõukoja ja terviseameti soovitustele viia koroonaviiruse laialdase leviku tõttu inimeste omavahelised kontaktid miinimumini ja vähendada inimeste liikumist, kehtestab valitsus ajutiselt täiendavad piirangud, mida võidakse pikendada, kui nakkuse levik ei pidurdu," ütles peaminister Jüri Ratas. 

Koroonaviiruse epideemilise leviku ohjamiseks kehtestab valitsus haridust ja huviharidust ning sporti puudutavad piirangud üle Eesti. Ida-Virumaal laienevad piirangud ka vabaaja-, meelelahutus-, kultuuri- ja majutusteenusele ning  maakonnas keelatakse avalike ürituste korraldamine. Valitsus plaanib vastava korralduse heaks kiita homsel istungil.

“Viiruse leviku kontrolli alla saamine nõuab meie kõigi ühist pingutust. Peame eelseisvatel nädalatel vastu! Jõulud ja aastavahetus tulevad tänavu teisiti. Veedame pühad kodus ja pereringis,” lausus peaminister.

Piirangud Ida-Virumaal

Alates 12. detsembrist suletakse kolmeks nädalaks kõik meelelahutusasutused ja peatatakse vaba aja tegevused, keelatud on avalikud üritused ning suletud kinod, teatrid, kontserdikohad, muuseumid ja näitusasutused, toitlustuskohad, spordiklubid, ujulad, spaad ja majutusteenuse pakkujad. Piirangud kehtivad nii sise- kui välitingimustes.

Igapäevast tööd saavad jätkata kirikud ja teised usuliste talituste toimumiskohad, kui järgitakse 50 protsendi täituvuse nõuet, 2+2 reeglit, maskikandmise kohustust ja desinfitseerimisvahendite kasutamist. Valitsus palub kirikutel ja usuliste talituste läbiviijatel armulaual ja teiste sakramentide jagamisel järgida viiruse leviku ennetamiseks vajalikke meetmeid.

Kohapeal suurendatakse järelevalvet isolatsioonikohustuse täitmise üle, eelkõige piiriületajate puhul. Piiriületused tuleb viia miinimumini.

Piirangud üle kogu Eesti

Alates 14. detsembrist on suletud kõik õppeasutused: üldhariduskoolid, kutsekoolid, rakenduskõrgkoolid ja ülikoolid. Järgmisel 2021. aastal jätkub õppetöö tavakorras, juhul kui valitsus ei otsusta teisiti. Kontaktõpe võib toimuda hariduslike erivajadustega õpilastele ja lubatud on usaldusmeetmeid kasutades personaalsete konsultatsioonide, olümpiaadide, praktika läbiviimine ning eksamite sooritamine. Õppeasutused võivad kasutada distantsõppe vormi.

Lasteaiad ja lastehoiud jäävad avatuks.

Alates 14. detsembrist on kolmeks nädalaks peatatud huviharidus, huvitegevus ja sporditegevuse nii noortele kui ka täiskasvanutele. Lubatuks jääb üksnes individuaaltegevus, -õpe ja –sport ning distantsilt pakutavad tegevused. Individuaalsport värskes õhus on lubatud.

Piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele, sealhulgas meistriliiga võistkondadele, koondislastele ja koondise kandidaatidele. Treenida ning võistelda saavad nii need noored kui ka täiskasvanud üksikaladel ja võistkondades, pealtvaatajad ei ole lubatud.

Suureneb järelevalve isolatsioonikohustuse täitmise üle.

Valitsus töötab välja täiendavad rahalised kompensatsioonimehhanismid valdkondadele, mis saavad sulgemiste tagajärjel kõige enam kannatada.

Eestis lisandus ööpäevaga 5699 testi tulemust, nendest 547 on positiivsed. Viimase 14 päeva jooksul on teostatud testide seast osutunud positiivseks kokku 5515 testi, mis teeb suhtarvuks 100 000 elaniku kohta 414,98. Tänase seisuga on haiglaravil 264 patsienti. Ööpäevaga lisandus 2 surmajuhtumit, sellega on koroonaviirusega surnud inimeste koguarv Eestis 139.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lööma Piiteris
10. dets. 2020 08:44
Seltskonnale Piiteris Revolutsioonide linnas Kõigekõrgema namestnik elik kuberner Aleksandr Beglov lausa löömat peab kõrtsmike ja pubidega abiks Venemaa Tarbijakaitse juht Anna Popova. Ausad kõrtsmikud tahavad muudkui vägijooke kallata õigeusklikele aastavahetusel aga namestnik punnib vastu häbitus. Nii ei midagi uut tegelt sama siin. U kraiinas - on selline territoorium Metsik Väli - tahab juudipoisisist hetman lausa kõik karantiinipanna totaalne lockdown. Tõsi enne peab ära lääne jõulud ja ida jõulud ja siis karantiini selline lugu seega kõik u kraiinalased bezviiz ja kärmelt kuhu ja ikka raudteekeeles. Karm värk mitte vaid Ida-Virumaal päramine aeg metsaüksildus, igahaljas aparaat välja ja stabiilne Gorbatšov pidev ja novelle kirjutama katkuaeg.
katkuaeg
9. dets. 2020 20:27
Teat olukord nõuab teat lahendusi nii on ja seda loomulikult ka Eestis. Mingit erilist lahendust Eestis tegelt välja ei pakuta tegu epideemia tõrjumisega mis otsene riigi kohus. Rootsi kiretukarm lahendus elik vanurite Tegnell ju otseselt makromajanduslik vaatenurk pensionifondide koormuse jõuline vähendamine. Mahenduseks siis Õeke Morfiin klassika tegelt. Eesti traditsioon vähemalt senini teine seega piirangud loomulik värk tegelt. Loomulikult püütakse teha parimat kuid on selge olukord äärmiselt tõsine karm täpselt nagu hiljutine Saaremaa Lombardia katku tarimine Põhja-Itaalia kuurortidest Saaremaale. Mis muud kui karantiin.
algab
9. dets. 2020 19:25
https://www.newsru.com/world/09dec2020/six_dead.html Шесть человек умерли в ходе проведения испытаний вакцины, разработанной совместно американской компанией Pfizer и немецкой BioNTech. USA-s suri kuus inimest vaktsineerimise tagajärjel.