"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnaasutused saavad mitu uut tippjuhti (0)
09. detsember 2020
Scanpix

Tallinna linnavalitsus kinnitas täna ametisse kaks uut juhti – 1. jaanuarist 2021 alustab  Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhatajana Hillar Sein ning Tallinna Strateegilise planeerimise teenistuse juhina Raido Roop.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul saab linnastruktuur juurde uut kompetentsi ja täiendavat ressurssi mitme uue tippjuhi näol.

“Tallinna linn kui riigi avaliku sektori suurim tööandja vajab täiendavat kompetentsi, mis on seotud nii koroonaaegse kui ka selle järel toimuvate protsesside juhtimisega. Kuid mitte ainult, meil on vaja juhte, kes tegelevad järjepidevalt linna strateegilise planeerimise, mõjuanalüüside ja tulevikuprognoosidega,” märkis ta.

Kõlvarti sõnul vajab Tallinna pikaajalist strateegiat silmas pidades algatusvõimelisi, motiveerivad ja kaasaegseid juhte, kes aitavad luua ja pakkuda linlastele parimaid teenuseid ning samas hoida Tallinna konkurentsivõimelisena teiste pealinnade seas.

Eesmärk on tõsta teenuste kvaliteeti

Uuest aastast Tallinna Kultuuri- ja Spordiametit juhtima asuval Hillar Seinal on kauaaegne  kogemus kultuurivaldkonnas. Ta on varasemalt töötanud muuhulgas Eesti Pärimusmuusika haldusjuhina, SA Ugala Teater teatrijuhina. Viimased seitse aastat on Hillar Sein töötanud Kultuuriministeeriumis, sellest viis aastat kunstide asekantslerina. Hillar Seinal on bakalaureusekraad Viljandi Kultuurikolledžist laste ja noorte huvijuhina.

Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti uus juht Hillar Sein tõi esile nii pealinna kultuuri kui ka spordivaldkonna arengu jätkumist ja soovi tõsta valdkonna teenuste kvaliteeti.

“Ühendameti käivitamine on minu esmane ja kõige olulisem töö lähiajal – selleks, et leida sünergia kahe seni eraldi tegutsenud kultuurivaldkonna vahel,” märkis Sein. “Suurem ja mahukam töö ootab meid samuti ees arengustrateegia “Tallinn 2035″ raames kultuuri ning spordi- ja liikumisharrastuse valdkondade rakendusplaani koostamisega ja selle järgi ka oma tegevuste kavandamisega lähiaastatel.”

Tallinna Strateegilise planeerimise teenistuse juhiks kinnitatud Raido Roop on viimased kaheksa aastat töötanud Rahandusministeeriumis, 2018. aastast juhtinud ministeeriumi riigihalduse ja avaliku teenistuse osakonda ning viie aasta vältel ka eest vedanud riigireformi elluviimist. Raido Roobil on Tartu Ülikoolist magistrikraad loodusteadustes, spetsialiseerumisega inimgeograafiale ja regionaalplaneerimisele.

Tallinna tulevik on roheline 

Tallinna Strateegilise planeerimise teenistuse juhiks nimetatud Raido Roop näeb uuest aastast käivituvas strateegiakeskuses mitmeid uusi väljakutseid.

“Tallinn on esimene omavalitsus, kes on toonud kokku arengu kavandamise ja ruumilise planeerimise ühte üksusesse. See annab hea võimaluse siduda tervikuks linnaruumi kujundamine ning arengudokumentidesse kirja pandu,” selgitas Roop. “Ei ole kahtlustki, et meie tulevik on roheline ning selle visiooni seab ka linna arenguvisioon – Tallinn, roheline maailmalinn. Nii saab meie üheks oluliseks väljakutseks rohepöördele kaasa aitamine. Selle suuna õigsust on rõhutanud ka Euroopa Komisjon, kes toetab Eestit selles vallas ka rahaliselt.”

Samuti rõhutas Roop välisrahastuse olulisust Tallinna projektide realiseerimisel, tõstes esile  Tallinna Haigla kompleksi kavandamise ja ehitamise. “Tallinna Haigla saab olema kõige kallim Eesti avaliku sektori projektiks ja vastutuseks, kuid selle projekti vajalikkuses ei peaks olema enam kahtlejaid, eriti tänavuse pandeemia kontekstis,” ütles Roop.

Ühtlasi alustab 10. detsembrist linnavalitsuses tööd koroonaviiruse epidemioloogiliste ennetusmeetmete väljatöötamise ja nende rakendamise koordinaatorina Ester Öpik ning 5. detsembrist alustas Lääne-Tallinna Keskhaigla uue juhina tööd Arkadi Popov.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.