"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aab: ministeeriumi soovitused koolidele saadame lähiajal (0)
10. detsember 2020
Mats Õun

"Kuidas keegi selle aja sisustab, on kooli pidaja ja kooli juhtkonna otsus kokkuleppel lastevanemate ja hoolekoguga," ütles haridus- ja teadusminister Jaak Aab kommenteerides valitsuse otsust sulgeda koolid nädal enne koolivaheaja algust. "Aga me oleme hea meelega abiks koolidele ja täna lähiajal läheb ka see juhis koolidele välja  haridus- ja teadusministeeriumist."

Aab sõnas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus jõudis ekspertide soovitusi arvestades üksmeelsele otsusele sulgeda koolid alates esmaspäevast. Ta nentis, et juriidiliselt algab jõuluvaheaeg tavapärasel ajal. Aabi sõnul on koolipidaja otsustada, kuidas vahepealne aeg sisustada.

“Juriidiliselt tähendab see seda, et kõik koolid on suletud tavaliseks kontaktõppeks ja see on vabariigi valitsuse korralduses, võib öelda, liikumispiiranguna lausa,” selgitas Aab.

Seda liikumispiirangut on Aabi sõnul erandina võimalik vältida hariduslike erivajadustega õpilastel, kes saavad kooli minna eeldusel, et ei toimu massilist liikumist ja järgitakse tavapäraseid ettevaatusabinõusid.  “Samuti õpilased, kes vajavad konsultatsioone õpitulemuste parandamiseks – praegu on paras aeg õppimises tekkinud lünkasid täita – kas individuaalselt või väikestes gruppides,” rääkis minister ja kinnitas, et jätkuda saavad ka kutsekoolide praktiline õpe ja ülikoolide eksamid. 

Ministri sõnul võiks tavapärase e-õppega jätakata koolide gümnaasiumiosa ning võibolla ka põhikooli viimane klass, kuna mõlemal seisavad kevadel ees eksamid. Nooremate klasside puhul ei ole Aabi sõnul mõtet selle kahe nädalal jooksul viia läbi traditsioonilisi e-tunde ning koolidel tuleks selle aja sisustamiseks võimalusel kasutada loovat lähenemist.

“Ma arvan, et see tööriistakast, kuidas lastel seda aega sisustada, on kõigil olemas. On nii lastevanematel kui koolidel ja igaüks saab ise otsustada,” oli Aab lootusrikas.

“On raske, kuid me leiame lahendused,” ütles Aab ja avaldas lootust, et kontaktide vähendamine aitab kaasa sellele, et uuel aastal on võimalik tavamoel õppetööga edasi minna.

Rahandusminister Martin Helme täpsustas ajakirjanike küsimustele vastates, et koolide sulgemine ei tähenda koolivaheaja alguse varasemaks nihutamist ning seega ei tule tingimata õppetööst eemal oldud nädalaid suvel järgi teha. “Valitsus ei otsustanud mitte jõuluvaheaega pikendada, vaid koolid sulgeda. See tähendab, et sulgemise tõttu ära jäänud kahte koolinädalat ei ole vaja kompenseerida näiteks suvevaheaja arvelt,” kinnitas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.