"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Nõmmekate osalemine ohtlike jäätmete üleandmisel näitab tõusutrendi (0)
10. detsember 2020
Mats Õun

"Hea meel on tõdeda, et Nõmme elanike osalemine ohtlike jäätmete kogumisringil on aastatega läinud aktiivsemaks," lausus Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. "Jäätmeid liigiti kogudes saame olla kindlad, et need jõuavad taaskasutamiskeskustesse ja väheneb võimalus, et ohtlikud jäätmed jõuavad olmejäätmete hulka või sattuvad reostama looduskeskkonda."

Tallinlaste osalemine ohtlike jäätmete kogumisringis on iga aastaga läinud üha aktiivsemaks. Seekordne, sügisel toimunud kogumisring tõi suurima “saagi” koguseliselt ja inimeste osalemine oli kõrgem varasematest kordadest. Osalemisaktiivsus oli suurem ka Nõmmel, kus sügisel koguti kokku 9 583 kg ohtlike jäätmeid ja kogumispunkte külastas kokku 317 elanikku.

“Nõmmekate aktiivsus annab märku sellest, et keskkonnateadlik käitumine on saanud käitumisnormiks ja mõistetakse, et keskkonna hoidmisel loeb iga ühe panus,” rääkis Šillis.

Kõige rohkem anti Nõmme piirkonnas üle värvi- ja lakijäätmeid (4 465 kg) ning ohtlike ainetega saastunud pakendeid (2 674 kg). Kokku koguti 2020 aastal Nõmme elanikelt kokku 14 830 kg ohtlikke jäätmeid. 2019 aastal koguti Nõmmel kokku 9 209 kg ohtlikke jäätmeid, millest enamuse moodustasid värvi- ja lakijäätmed ning elektroonika.

Ohtlike jäätmete liigiti kogumise edendamiseks ja selleks, et ohtlikud jäätmed ei sattuks olmejäätmete hulka korraldab Tallinna Ettevõtlusamet ohtlike jäätmete kogumisringe kahel korral aastas – kevadel ja sügisel. Kogumisringid toimusid kõikides Tallinna linnaosades. Peatusaeg kogumispunktides oli 30 minutit. Eelmisel aastal oli kogumisringidega hõlmatud 75 peatuspunkti, sel aastal juba 89.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.