"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ohtlikult õhuke jää meelitab magnetina veekogule nii lapsi kui täiskasvanuid (0)
10. detsember 2020
Haabersti Linnaosa Valitsus

Viimaste päevade külmad ilmad on katnud veekogud osaliselt jääga. Paraku meelitab ohtlikult õhuke jää Väike-Õismäe tiigil ja Harku järvel juba nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Linnaosavalitsus tuletab meelde, et jää on liiga õhuke ega kanna inimest ning jääle minek pole lubatud.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et viimastel päevadel on nähtud nii lapsi kui ka täiskasvanuid ohtlikult õhukesel jääl nii Väike-Õismäe tiigil kui ka Harku järvel.

“Jää on veel ohtlikult õhuke ega kanna inimest. Soovime südamele panna, et vanemad selgitaksid lastele, et tiigijääl mängimine võib kaasa tuua tõsiseid tagajärgi,” ütles linnaosavanem, kes kutsus ka tiigi ääres jalutajaid tähelepanelikkusele ning vajadusel ka noori manitsema.

“Täiskasvanuid aga kutsume üles olema oma käitumisega noorematele eeskujuks ning mitte minema nõrgale jääle,” lisas Hanimägi, kelle sõnul jätavad ka kalamehed lastele mulje, et jääl viibimine on juba turvaline. “Nii politsei kui ka munitsipaalpolitsei on võtnud Haaberstis veekogude juures toimuva suurema tähelepanu alla ning jääl mängivatele lastele on juba sõnu peale loetud, kuid algama peab see teadmine kodust ja koolist,” sõnas Hanimägi ning kutsus üles ettevaatlikkusele veekogude juures.

Haabersti noorsoopolitseinik Anastassija Eier sõnas, et politsei sai möödunud päeval mitmeid signaale selle kohta, et lapsed on Väike-Õismäe tiigil esimeste suurte külmadega tekkinud õhukesel jääl. “Politseinikud vestlesid 12 lapsega, kes õhukesel jääl talverõõme püüdis nautida. Ohutaju lastel õhukese jää osas paraku puudus,” rääkis Eier. “Lisaks Väike-Õismäe tiigile on Haaberstis ka Harku järv ning meri, kus samuti on tulnud noortele jääle mineku ohtlikkust selgitada,” sõnas noorsoopolitseinik ning tuletas meelde, et märgates õhukesel jääl inimesi ei tasu nende korrale kutsumiseks jääle minna, vaid teha seda kaldalt või võttes ühendust päästeametiga telefonil 112.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.