"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 544 koroonapositiivset ja suri kaks inimest (0)
10. detsember 2020
Albert Truuväärt

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5743 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 544 ehk 9,5 protsenti testide koguarvust ning suri kaks haigestunut.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 353 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 286 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 73 ning Tartumaale 25 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Võrumaale lisandus 20 uut nakatunut. Pärnu- ja Lääne-Virumaale lisandus 15 uut nakatunut, Raplamaale 13, Viljandimaale viis, Hiiumaale neli ning Jõgeva- ja Läänemaale lisandus kolm uut nakatunut. Põlva- ja Valgamaale lisandus kaks uut nakatunut. 11 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 424,91 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 7,9%.

Terviseameti jälgimisel on üle 26 800 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 500 inimese, kellest 2645 on nakatunud. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6300 inimese, kellest nakatunud on 1440. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4100 inimese, kellest 731 on nakatunud (nakatunute number sisaldab ka põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 970 inimese, kellest 190 on nakatunud.

10. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 254 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 14 patsienti. Koju saadeti 17 inimest, kolm inimest viidi üle mitte COVID-19 osakonda ja kolm inimest viidi üle teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 14.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest – 79-aastane mees ja 94-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 141 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 943 COVID-19 haigusjuhtumit 923 inimesega.

10. detsembri seisuga on tervenenud 9948 inimest. Neist 7615 inimese (76,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2333 inimese (23,5%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 530 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 16 598 (3,1% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 225 108 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1269 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 451.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg , seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.