"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Mustamäe Linnaosa Valitsus aitas koos noortega Toidupanka (1)
11. detsember 2020
Ilja Matusihis

"Praegusel keerulisel ajal on Toidupanga varud üsna kokku kuivanud ja iga abistav tegu on teretulnud. Nii võtsime täna meiegi osa Toidupanga toidukogumispäevast," lausus Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats.

Vaata galeriid (45)

Linnaosavalitsus oli täna koos Mustamäe Noorte Nõukoguga abiks Toidupangal Mustika Prismas.

Tänavu 10 aastaseks saanud Toidupangas on viimased viis aastat vabatahtlikuna tegutsenud Indrek Kaing. Tema hinnangul on inimesed lahkesti nõus puudust kannatavaid peresid toetama.

“Võrreldes olukorraga, mis oli enne eriolukorra algust, on tänaseks abivajajate hulk juba rohkem kui kolmandiku võrra kasvanud ja me näeme, et see on veel kiiremini kasvamas,” ütles Kaing. “Murepunkt on selles, et päästetava toidu hulk ei kasva sama tempoga järele, mis tähendabki seda, et see kampaania mängib hetkel inimeste aitamise juures  suurt rolli.”

Eriti oodatud on need toiduained, millest pered saaksid valmistada sooja toitu. Toidukogumispäeva mõte on, et igal ühel on võimalik aidata, ostes kauem säilivat toitu ja pannes see Toidupanga kärusse. Täna kogunes kärudesse näiteks konserve, purgisuppe, õlisid, mahlu, helbeid, makarone ja muudki.

Õhtuks, kui kogu kaup on kokku kogutud, viiakse see Toidupanka ja mustamäelaste poolt annetatud toidukraam jõuab toiduabipakkidena kohalike puuduses elavate peredeni.

“Igati kiitmist väärt on meie vabatahtlikud noored, kes olid meil abiks, aga loomulikult veelgi suuremat kiitust väärivad Mustamäe elanikud, kes täitsid korvi hea ja paremaga!” lisas Laats. 

Eestis on tänaseks kokku 14 toidupanka, mille põhitööks on kauplustes, hulgiettevõtetes ja toidutootjatel üle jääva toidukauba päästmine ja ümberjagamine vaesuses elavatele peredele. 

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mari
11. dets. 2020 22:02
Aga kus on fotod ?..