"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Haaberstisse rajatakse multifunktsionaalne treeningväljak (0)
11. detsember 2020
Haabersti Linnaosa Valitsus

Haaberstisse rajatakse amortiseerunud liiklusväljaku asemele kevadeks uus multifunktisonaalne treeningväljak. Treeningväljak koosneb asfaltkattega pumptracki rajast ning vähendatud mahus liikluslinnakust ja reguleeritavate raskustega välijõusaalist.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et kuigi treeningväljak rajatakse amortiseerunud liiklusväljaku asemele, siis päris ilma liiklusväljakuta linnaosa väikesed liiklejad siiski ei jää.

“Antud alale on ette nähtud ka uus liiklusväljak, kuid senisest veidi väiksemas mahus, et mitmekesistada linnaosas lastele ja noortele pakutavaid vaba aja veetmise võimalusi,” ütles linnaosavanem.

“Tänase linnaplaneerimise juures on üsna keeruline leida neid alasid, kuhu oleks võimalik rajada tegevust nii suurtele kui väikestele, et see ala oleks võimalikult lähedal ja mugav kasutada aga samas ka piisavalt kaugel, et mitte häirida lähedal elavaid elanikke. Seetõttu oleme otsustanud vananenud liiklusväljaku ala kasutusvõimalusi mitmekesistada ning rajada sinna lisaks liiklusväljakule ka pumptracki rada ning välijõusaal,” rääkis Hanimägi.

Pumptracki rada koosneb erineva kõrgusega lainetest ja kurvidest ning on sobilik nii rattaga sõitmiseks kui ka rulluisutajatele ja rulatajatele. Liikulsväljak on aga mõeldud noorematele lastele esimeste liiklusmärkide ja -reeglite õpetamiseks jalgratta või tõukerattaga liigeldes. Välijõusaal hakkab koosnema kuuest muudetavate raskustega treeningvahenditest, mis võimaldavad välitingimustes treenida ning tavalistest virgestusaladest eristab neid see, et treeningvahenditel on võimalik kasutatavaid raskuseid muuta ja valida vastavalt kasutaja võimetele sobiv koormus, sobides nii algajale kui ka kogenud treenijale,” tutvustas linnaosavanem rajatavat treeningväljakut.

Treeningväljak rajatakse Haabersti Linnaosa Valitsuse tellimusel aadressile Õismäe tee 110a ning see valmib 2021 aasta mais. Treeningväljaku maksumuseks kujuneb 125 760 eurot ning selle ehitust finantseeritakse muu hulgas regionaalsete investeeringute toetusega Riigikogu Keskerakonna fraktsioonilt. Treeningväljaku projekti koostas Tiptiptap OÜ ja ehitustööd teostab Mefab OÜ.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.