"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn tõstab lasteaedade renoveerimise tempot (0)
11. detsember 2020
Ilja Matusihis

"Tööde tempo on siiamaani olnud liiga aeglane, seda tuleb tõsta, sest meil on jäänud umbes kümme aastat ja meil on ca 100 lasteaeda, mis vajaksid ühel või teisel moel renoveerimist - see tähendab, et aastas peaks renoveerima kümme lasteaeda," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev neljapäeval linnavolikogu istungil.

Tallinna linnale kuulub 124 lasteaeda, millest vajavad renoveerimist 103, et need vastaksid 2030.aastal kehtima hakkavatele nõuetele. Tegu ei ole kindlasti odava ettevõtmisega ning see on üks põhjuseid, miks on tööd ajatatud kümne aasta peale.

“Sõltuvalt lasteaia suurusest on tänased ehitushinnad 2-4 miljonit eurot lasteaia kohta. Kava realiseerimiseks on Linnavaraamet 2020. aastal alustanud nelja lasteaia ehitusega ja
kuue lasteaia projekteerimisega,” sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Renoveerimise kava näeb ette rekonstrueerida linna lasteaiad 2030. aastaks sooviga lasteaia õppetingimused kaasajastada ja viia tänapäeva nõuetele vastavaks. Projekti raames valmib selle aasta lõpul Tallinna Naksitrallide Lasteaed (Järveotsa tee 33), lisaks jõuavad järgmisel aastal lõpule veel nelja lasteaia renoveerimisprojektid ning algavad järgmised.

“Kavas ei kajastu eramajades asuvate ja väiksemate lasteaedade rekonstrueerimine, mille puhul on mõistlikum renoveerida hooned jooksvalt või tuleb aja jooksul täiendavalt hinnata, kas nende lasteaedade pidamine on linna jaoks otstarbekas ja vajalik. Selle osas on mõistlikum otsused teha jooksvalt, samal ajal juba planeeritud lasteaedade renoveerimisega,” märkis abilinnapea.

Kava koostamisel võeti aluseks olemasolevate lasteaiahoonete tüübid ja kaardistati tehniline seisukord ning analüüsiti kaasaja nõuetele vastavust. Seejärel pandi linnaosade kaupa paika lasteaedade investeeringutejärjekord, seejuures arvestati piirkonna lasteaiakohtade nõudlust, hoonete suurusi või laienemise võimalusi ning hoone üldist seisukorda ja viimasel 10 aastal tehtud remonte.

“Järjekorra puhul on püütud maksimaalselt arvestada, et linna vaadatakse ühtse tervikuna ja ka investeeringud jaguneksid linnaosade kaupa võrdselt,” selgitas Belobrovtsev.

Abilinnapea hinnangul on linn aga pisut ajakitsikusse jäänud ning peab renoveerimistööde plaani pisut ümber tegema.

“Tegelikult on see tempo siiamaani on olnud liiga aeglane, seda tuleb tõsta, sest meil on jäänud umbes kümme aastat ja meil on ca 100 lasteaeda, mis vajaksid ühel või teisel moel renoveerimist – see tähendab, et aastas peaks renoveerima kümme lasteaeda,” nentis Vadim Belobrovtsev.

Praegusel viirusepandeemia ajal on eriti oluline tagada lastele ka mugav ja ohutu võimalus õues, värskes õhus aja veetmiseks ning selles osas kavatseb linn abilinnapea sõnul võimalikult kiiresti tegutseda.

“Järgmisel nädalal, 15. detsembril on Haridusameti ja Keskkonna-ja Kommunaalameti ühine koosolek, kus me räägime sellest,  mis on juba tehtud ja millises järjekorras järgmised tööd ette võtta. Soov oleks kindlasti suurendada renoveerimisplaanides ka nende lasteaedade hulka, mille hoovid järgmisel aastal igati korda saavad.”

Tallinna poolt 2021. aastal planeeritud lasteaedade ehitustegevuses valmib 4 lasteaeda ja alustatakse 6 lasteaia ehitusega. Linnaeelarvesse on lasteaedade ehituseks planeeritud 2021. aastaks 17 128 890 EUR.

 

 

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.