"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Viru vanglas suri vang (0)
11. detsember 2020
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

Justiitsministeeriumi vanglate pressiesindaja Teele Sihtmäe sõnul vangil koroonanakkust ei olnud. Samuti ei olnud tegemist eluaegset vangistust kandva kinnipeetavaga.

Viru vanglas suri eelmisel nädalal raske haiguse tõttu eakas vang, vanglate pressiesindaja kinnitusel ei olnud tema surm seotud koroonaviirusega, vahendas BNS Postimeest.
 
75-aastane vang suri laupäeval, 5. detsembrl vangla meditsiiniosakonna kambris.

Justiitsministeeriumi vanglate pressiesindaja Teele Sihtmäe sõnul vangil koroonanakkust ei olnud. Samuti ei olnud tegemist eluaegset vangistust kandva kinnipeetavaga.

Selle nädala alguse seisuga oli Eesti vanglates 2394 vangi, neist 497 on vahistatud ja 1897 süüdimõistetud. Detsembri alguse seisuga oli Eesti vanglates noorim vang 15-aastane ja vanim 78-aastane. Vangide keskmine vanus on 40 aastat.

Kui novembris puhkes Viru vanglas koroonaviiruse puhang ja vahepeal oli seal nakatunud iga neljas kinnipeetav, siis praeguseks on nakkuspuhang taandunud.

Sihtmäe sõnul on neljapäeva hilisõhtul tehtud testimise järel seis Viru vanglas selline, et aktiivseid koroonaviiruse haigusjuhte on kolm.

Viru vangla teenistujate seas on aktiivseid koroonaviiruse haigusjuhte kaks. Tallinna vangla vangide hulgas hetkeseisuga aktiivseid koroonaviiruse haigusjuhte ei ole. Tallinna vangla vanglateenistujate seas on koroonapositiivseid eilse seisuga kolm. Tartu vangla vangide ega vanglateenistujate seas koroonaviiruse haigusjuhte pole. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.