"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita jõejääle minek on ohtlik (0)
12. detsember 2020

Pirita jõel mõõdeti jää paksuseks 5 sentimeetrit. Jääkattele tohib minna alles siis, kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit.

Selle nädala miinuskraadidega ilmad tekitasid veekogudel jääkatte ning see on põhjustanud elevust ja uudishimu ning meelitanud jääle nii lapsi kui ka täiskasvanuid. „Mupo Pirita tugipunkti korrapidajatel on tulnud korrale kutsuda Pirita jõele jääd proovima läinud lapsi. Märkamine ja väga kiire sekkumine hoidis ära halvema,” sedastas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Linnaosavanem paneb kõigile südamele, et praegu on Pirita jõe jää veel ohtlikult õhuke ega kanna inimest ja seepärast on jääle minek keelatud. „Pirita jõel mõõtsid eile jää paksust päästeameti Pirita päästekomando päästjad. Jää paksuseks saadi viis sentimeetrit.

Jääkattele tohib aga minna alles siis, kui selle paksus on vähemalt kümme sentimeetrit,” ütles Liinat. Ta lisas, et mitte kogu Pirita jõgi pole jääkaane all, vaid on ka vabalt voolavat vett, libedaid kive ja rõhutas, et jõele minek on praegu väga ohtlik.

„On väga oluline, et lapsevanemad veel kord lastega räägiksid, et veekogude õhukesele jääle ei tohi minna,” sõnas Liinat ja palus vanematel lastel silm peal hoida. „Kõik, kes märkavad inimest veekogu jääl, andke palun oma panus, et jääl olija tagasi kutsuda või vajadusel abi osutada või abi kutsuda. Hädaabi number on 112,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.