"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Põhja-Tallinna kogukonnaaiad said uue põlvkonna komposti (0)
12. detsember 2020

“Tallinn on rohelise mõtteviisiga linn, mis tähendab ka uute jätkusuutlike tehnoloogiate kasutamist. Kuna Tallinn loobus avalikel üritustel ühekordsed plastnõu kasutamisest, on loogiline mõelda selle peale, mida teeme alternatiividega, näiteks lagunevatest materjalidest valmistatud nõudega. Üks võimalustest on neid kompostida ja kasutada kogukonnaaedades,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Järvelaid lisas, et ühekordsetest nõudest valmistatud komposti said tasuta kasutuseks Põhja-Tallinna kogukonnaaiad.

Pilootprojekti teostab Põhja-Tallinna valitsus koostöös keskkonnasõbralike ühekordselt kasutatavate lauanõude jaotamise ettevõttega Mixpack OÜ. Kompostiks on 2019. aasta suvel Viljandi Pärimusmuusika festivalil kasutatud toidujäätmed koos komposteeruvate ühekorranõudega, mille töötles kompostiks Väätsa Prügila AS. Viljandi folgifestivalil kasutusel olnud lauanõude töötlemise tulemusena saadud väetisi kasutatakse kogukonna aedades kasvavate taimede väetamiseks.

“Pilootprojekti raames jagasime komposti Pelguaiale, Põhjala tehasele ning Kopli ametikoolile,” ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. Tema sõnul analüüsitakse projekti tulemusi ning võimalusel kaalutakse sellise komposti kasutamist suuremas mahus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.