"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
FOTOD! Tallinn võõrustas maailma suurimat virtuaalset jõuluvanade kongressi (0)
13. detsember 2020
Jüri Kartul

"Kuna jõuluvanade traditsioonilised pühade-eelsed kogunemised on muutunud praktiliselt võimatuks, siis võõrustasime külalisi virtuaalselt," ütles üritust korraldava konsortsiumi eestvedaja Lehari Kaustel. "Küsimus on ennekõike jõulurõõmus ning -traditsioonides, aga me suutsime ka näidata täna kogu maailmale, et Eesti on suurepärane koht globaalsete dialoogide pidamiseks. Tore, et oleme maailma suurorganisatsioonide jaoks muutunud usaldusväärseks partneriks." 

Täna kogunesid Tallinnasse rajatud virtuaalstuudiosse, maailma suurimale jõuluvanade kongressile, jõuluvanad 102st riigist. Kongressi partner on rahvusvaheline organisatsioon UNICEF, kes kogub selle abil raha lastele suunatud heategevuseks. Ürituse innovaatiline tehniline platvorm – Global Virtual Solutions – on välja töötatud Eesti ettevõtjate poolt.
Vaata galeriid (62)
Jõuluvanade kongressil esinesid tervitustega Soome, USA, Uus-Meremaa, Austraalia, Venemaa ja Jaapani jõuluvanad, anti lühike ülevaade maailma jõulutraditsioonidest ning toimus jõuluvanade ansambli muusikaline etteaste. Kongress on üks tähtis osa pikemaajalisest kampaaniast, mis Tallinnast alguse sai – UNICEF-i kogutud annetuste lõppsumma selgub 2021. aasta esimese kvartali lõpuks.
 
Kongressil tervitasid jõuluvanasid ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja WHO peateadlane, doktor Soumya Swaminathan Yadav. Kõlvarti sõnum oli konkreetne: “Jõulud ei jää sel aastal ära. Seniks kui peame meeles, et jõulud on aeg, mil saame üle erimeelsustest ja toetame üksteist.”
 
Doktor Soumya rõhutas, et tänased ettevaatusmeetmed aitavad meil järgmisel aastal nautida rohkem üksteise lähedust. “Seniks palun, et igaüks peab kinni käte pesemise reeglist, kannab maski ega kohtu inimestega kui tunneb end haigena. Jõulude tähistamisel saab olla innovaatiline, mida tõestab ka see kongress,” ütles Soumya.
 
Eestist on viimase üheksa kuuga kujunenud Euroopa virtuaalsündmuste keskus, mille tipphetkeks oli ÜRO Julgeolekunõukogu istungite edukas läbiviimine, maailmas püüdis pilke ka virtuaalne laulupidu. Nüüdseks Saku Suurhalli kerkinud Euroopa suurimas virtuaalstuudios võõrustati muuhulgas Euroopa kosmosenädala sündmuseid.
 
Ülemaailmse ürituste korraldamise kaubamärgi Global Virtual Solutions konsortsiumi kuuluvad Tallinna linn, Royal Experience, Eventech, Miltton, Cisco Systems, TwoOne, Minu Rada, ProLab, Valge Klaar, Telia, Futuruum, Sorainen, Digiscope ja VOK DAMS.
 
Global Virtual Solutionsi eestvedaja Lehari Kaustel ütles enne üritust, et kongress tõestab jõulude kui traditsiooni südikust igas olukorras. “Loodan, et tuhanded jõuluvanad 102 riigist kasutavad seda võimalust, et öelda maailmale – jõulud pole kuidagi tühistatud. Ükski viirus ei murra jõuluvaimu ega -meeleolu. Hoiame üksteist ja osutame abi nendele, kes seda vajavad,” lisas Kaustel.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.