"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GALERII! Vanalinna rikastavad nädalalõpul rahvarõivad (1)
13. detsember 2020
Ilja Matusihis

"Tants jätkub elava muusika saatel Raekoja platsi laval, kus saab kuni õhtupimedani näha pärimustantse ja meie ilusaid rahvarõivaid, mis lisavad vanalinnale sära. Rahvakunsti spetsialistid jagavad ka tarkusi esivanemate riietumistavade kohta," sõnas ürituse initsiaator Anne Velt.

Vaata galeriid (44)

12. ja 13. detsembri keskpäevast muutub Tallinna vanalinn rahvarõivarikkaks – sellenimelist programmi pakutakse poolteist kuud vältava jõulukava raames.

“Kindlasti tasub nüüd oma rahvarõivad kapist välja võtta ja neid vanalinnas tuulutada. Kel endal sellist varandust pole, saab imetleda teiste omi. Igatahes pakub nüüd muinasjutuliste jõulude nädalaid vältav programm kaheks päevaks veidi vaheldust Viru tänaval ja Raekoja platsil jalutajatele – aga seda kõike üksnes kaitsemaskis ja turvaliselt distantsilt,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.     

Nii laupäeval kui pühapäeval tulevad rahvarõivaste talvise tuulutamise raames kell 12 esinema Raekoja platsile rahvatantsurühmad, kes 13. detsembri keskpäeval teevad ka kolonntantsu algusega Viru väravate juurest. 

“Tants jätkub elava muusika saatel Raekoja platsi laval, kus saab kuni õhtupimedani näha pärimustantse ja meie ilusaid rahvarõivaid, mis lisavad vanalinnale sära. Rahvakunsti spetsialistid jagavad ka tarkusi esivanemate riietumistavade kohta,” sõnas Velt Hopneri Majast.

Igaühel on võimalik küsida raekoja kõrval asuvas käsitööpoes asjatundja hinnangut oma rahvarõivakomplektile, õpetusi ja soovitusi kandmise kohta. Meistrid jagavad nõu rõivaste valmistamiseks ja hooldamiseks. Kohal on päevapiltnik, et kogu ilu üles võtta. Päeva vältel näeb raekoja otsaseinal rahvarõivateemalist videoprojektsiooni. Kõigil tantsijatel ja pealtvaatajatel palutakse kanda maski, viimastel ka hoida vahemaad. 

Projekt “Vanalinn rahvarõivarikkaks” viiakse läbi Eesti Folkloorinõukogu ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu toel.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
13. dets. 2020 20:57
https://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/narva-kui-venekeelne-demokraatlik-euroopa/ Eesti kultuur peab integreerima elemente kõikide Eesti elanike sümbolitest, representatsioonidest ja väärtustest. Eestlastele jäägu nende pastlad ja kannel ja „Tõde ja õigus“, kuid ka Andrei Ivanov on Eesti kultuur ja Eesti kultuuri saab väljendada vene keeles nii kirjanduses kui ka laulupidudel.