"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Öpik: riigi võitlusplaan koroonaga jätab soovida (2)
13. detsember 2020
Ester Öpik. Foto: Albert Truuväärt

Koroonaviirusega võitlemiseks on vaja konkreetset plaani, mida praegu aga riigil pole, ütles pühapäeval "Vikerhommikus" endine terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik.

Tallinna linnavalitsusse koroonaviiruse epidemioloogiliste ennetusmeetmete koordinaatoriks liikunud Öpiku sõnul polnud tal terviseametiski töötades alati selgust, milline on valitsuse plaan koroonaviiruse leviku piiramiseks. Värske segadus aga tekkis koolide sulgemisega seoses. Öpiku sõnul saaks riigijuhid koroonaga võitluses nende käsutuses olevate andmete pealt teha palju pikaajalisemaid plaane, kui seni on tehtud. Tema sõnul jätab soovida ka valitsuse kommunikatsioon.

“Minule isiklikult ja ametnikuna tundub, et kriisiolukorras on kõige olulisem sõnumite selgus ja kuidas erinevad asutused ja inimesed mõistavad seda, mis toimub. Tuleb aru saada, mis on olukord ja kuidas me edasi läheme,” rääkis Öpik raadiosaates.

Ta lisas, et suureks abiks oleks riigijuhtide parem planeerimisoskus ka otsustamisel, mis saab peale talvise koolivaheaja lõppu ehk 10. jaanuaril.

“Tallinnas lõppes koolijuhtidega arutelu selles faasis, et hea küll, nüüd me teame, kuidas järgmise nädala osas toimetame, aga mis saab järgmisel aastal? Ja mitte ainult 10. jaanuaril, kui lõppeb vaheaeg, vaid kogu kevade periood tuleks läbi mõelda juba nüüd,” lausus Öpik, kelle hinnangul ei saa riik lubada tekkida olukorral, kus laste haridus jääb pandeemia tõttu lünklikuks.

“Hariduse võimaldamine lastele on strateegiliselt pikas perspektiivis väga oluline küsimus. Me ei saa lubada väga suuri tagasilööke aasta ringi. Me ei tea, mis järgmise aastad toovad. Sellepärast oleks vaja läbi mõelda, kuidas õpitulemused saavutada, vaatamata selle, et loodus teeb omi trikke,” rääkis Öpik.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jehh
14. dets. 2020 06:01
Andke otsustajatele aega - vaja ju veidi hinge tõmmata, alles lõppes kurnav katuserahade jagamine. Ees ootab abielureferendumi läbisurumine ja sellel reedel algava talvepuhkuse tähistamine. Kellel siis veel aega mingi koroonaga õiendada? See olevat rohkem vaeste ja paadialuste mure kuidas end kaitsta.
karantiin või Tegnell
13. dets. 2020 18:43
Viirusega võitluseks on igati olemas plaan ja vahendid mida suurepäraselt demonstreeris Hiina Rahvavabastusarmee igati edukalt ja ilmselt paljudele eestlastele mõneti liialt elajalikult. Kuid arvestame Hiina rahvaarvu ja Eesti tegelt olematut elanikkonda mõikab mõni vahet. Iga riik lähtub oma oludest mis Jangtse basseinis mõneti erinev inimtühjast Eestist. Kuid kohe kindlasti peavad epideemiate, viiruste ja katkuga tegelema epidemioloogid mitte lihtsalt suurepärased inimesed teaduslik kommunismi ja bublikreljaatoni asjatundjad. Vaid erialased spetsialistid suudavad timmida karantiin ja Tegnelli teat ühiskonnale talutavates piirides. Ja need piirid ühiskondades erinevad Hiina Rahvavabastusarmee tegelt tegi imet.