"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Inimesed on viiruslainega harjunud – halvas mõttes (3)
14. detsember 2020
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Sidefirma Telia uuringu järgi on inimesed sügisese koroonalaine ajal oma liikuvust võrreldes tavaoludega tunduvalt vähendanud.

Kuid samal ajal tuntakse end ikkagi veel märksa julgemalt kui kevadise puhangu ajal. Inimesed liikusid üldiselt tavarütmis kuni 15. novembrini, alles  seejärel leidis aset järsk langus. Soomes jäädi aga paiksemaks märksa kiiremini ehk kuu aega varem. Praegu ollakse liikumist küll vähendanud, kuid kaugeltki mitte nii oluliselt kui kevadel – mis sest, et olukord on seoses viirushaigusega märksa hullem.

Esimese koroonalaine ajal jäi aga just Eestis võrreldes teiste Telia riikidega ehk Soome, Rootsi, Norra ja Taaniga rahvas kõige enam paiksemaks. Kohe pärast eriolukorra väljakuulutamist märtsis kahanes liikuvus võrreldes veebruari algusega üle 31% ning jäi langevasse suunda kuni aprilli eelviimase nädalani (nädal 17). Sarnane muster oli näha ka Soomes. Telia jälgib andmeid kogudes üldist liiklust võrkudes. Kellegi isikuga kogutud andmeid ei seostata.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
6. jaan. 2021 21:05
https://www.csmonitor.com/World/2021/0105/A-tale-of-two-pandemics-What-a-difference-a-century-makes https://www.mk.ru/politics/2021/01/06/ekspert-obyasnil-pochemu-izrail-otkazalsya-ot-rossiyskoy-vakciny-protiv-koronavirusa.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
kuidas keegi suhtub
29. dets. 2020 16:12
https://www.inopressa.ru/article/29dec2020/welt/holocaust.html Covid kui holokaust. https://zavtra.ru/events/kovid_antisemit Covid kui antisemiit.
lugeja
14. dets. 2020 20:46
https://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/viirus-biopoliitika-ja-posthumanism/ Kuivõrd koroonaviirus nõuab enamasti krooniliselt haigete ja vanemate inimeste elu, on piiranguteta poliitika biopoliitika, st tegemist on diskrimineerimisega erivajaduse (ableism) ja vanuse alusel (ageism).