"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Täna öösel algavad Paldiski maantee viadukti sulundseinte ehitustööd (0)
14. detsember 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Sulundseinad võimaldavad eemaldada olemasolevad tugimüürid ning kaevata ehitussüvendid, mis on vajalikud uue viadukti kaldasammaste ehitamiseks," rääkis Eesti Raudtee rajatiste ehitusosakonna juhataja Kertu Arumetsa.

Eesti Raudtee ja LEONHARD WEISS OÜ sõlmisid sügisel Paldiski maantee viadukti ehitusööde lepingu, mille raames teostatakse viadukti projekteerimis- ja ehitustööd. Nüüdseks on tööd jõudnud nii kaugele, et täna öösel alustatakse Paldiski maantee viadukti sulundseinte ehitustöödega. Tööd on planeeritud läbi viia 14. detsembrist kuni 23. detsembrini ja 28. detsembrist kuni 30. detsembrini õhtul kella 23:00-st kuni hommikul kella 05:00-ni. 

“Ajutised sulundseinad rajatakse olemasoleva raudtee kaitsmiseks. Sulundseinad võimaldavad eemaldada olemasolevad tugimüürid ning kaevata ehitussüvendid, mis on vajalikud uue viadukti kaldasammaste ehitamiseks,” kommenteeris Arumetsa.

Paldiski maantee viadukti rajamine on esimeseks etapiks Tallinna ja Kitseküla peatuskoha vahele täiendava peatee ehituseks. Viadukt kui ka uus peatee suurendavad oluliselt Balti jaama läbilaskevõimet nii ida- kui edelasuunal ning tagavad paindlikuma graafiku jaama saabuvatele ja väljuvatele rongidele. Viadukti planeeritav valmimisaeg on 31. detsember 2021.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.