"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ida-Virumaa saab kriisiabi rohkem kui 2,8 miljonit eurot (0)
15. detsember 2020
Scanpix

"Täna hommikul saavutasime valitsuskabinetis põhimõttelise kokkuleppe Ida-Virumaa inimeste ja ettevõtete toetamiseks, mis puudutab nii sealset ettevõtlust kui ka huviharidust-huvitegevust, eraharidust ja sporditegemist," kinnitas peaminister Jüri Ratas. "Ettevõtluse toetus sisaldab samuti palgatoetust, et säilitada inimeste töökohad ja sissetulekud."

Tulenevalt koroonaviiruse levikust Ida-Virumaal kehtestatud piirangutest eraldab valitsus piirkonnale toetusmeetmeteks üle 2,8 miljoni euro. “Ma arvan, et see on väga põhimõtteline ja väga suur otsus, et anda kindlust Ida-Virumaa ettevõtjatele edasi minna,” leidis Ratas.

Toetus 204-le ettevõttele

Peaministri sõnul otsustati, et tulenevalt 10. detsembril 2020. aasta Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest Ida-Virumaal tegevuse peatunud ettevõtete toetuseks ette nähtavad summad jagatakse ettevõtete vahel, võttes aluseks selle aasta novembri palgakulu. “Ida-Virumaal toetame 204 ettevõtet ja üle 1300 töökoha, kes on nende ettevõtetega seotud.”

Riigikogu Ida-Virumaa toetusrühma esimees Dmitri Dmitrijev tunnustab valitsuse poolt täna hommikul vastu võetud põhimõttelist otsust, mille üksikasju täpsustatakse lähipäevade jooksul.

Toetusmeetmete, mis hõlmavad tervet Eestit, kogumaht on rohkem kui 5 miljonit eurot. Enam kui pool summast eraldatakse Ida-Virumaale ning jaotatakse ettevõtete, spordiorganisatsioonide ning huvi- ja eraharidust pakkuvate organisatsioonide vahel. Dmitri Dmitrijevi sõnul ulatub piirangute tõttu oma tegevuse peatama sunnitud ettevõtete toetus kokku 2 133 000 euroni.

Ühele ettevõttele kuni 150 000 eurot

“Mis puudutab igale konkreetsele ettevõttele tehtavate maksete suurust, siis võetakse aluseks töötajate kahekordsed palgakulud novembris,” selgitab Dmitrijev, lisades, et ühe ettevõtte maksimaalne toetus on 150 000 eurot.

Ida-Virumaa kultuuriasutuste, huvihariduse (nii lastele kui täiskasvanutele) ja spordiettevõtete toetus kokku ulatub 696 000 euroni. “Samuti osutatakse piirkonnas abi eraharidusele – selleks on ette nähtud 5380 eurot,” ütleb Dmitri Dmitrijev. “Seekord pole sektorite kaupa selget jaotust. Lähtusime põhimõttest, et abi peaksid saama kõik ettevõtted, kelle tööd mõjutavad viimased piirangud. Esmajärjekorras hõlmab see turismisektori ettevõtteid.”

Dmitri Dmitrijev lisab, et eelpool nimetatud abimeetmed kehtivad piirangute kehtivuse ajaks ehk 12. detsembrist 3. jaanuarini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.