"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kredex lükkas tagasi Cleveroni 30 miljoni euro suuruse laenutaotluse (0)
16. detsember 2020
Cleveron

Kredexilt uue pakiautomaadivõrgu jaoks 30 miljoni euro suurust laenu küsinud Cleveron sai esmaspäeval oma taotlusele eitava vastuse, kirjutab Sakala.

Vastusest võis välja lugeda, et Kredex lõpetab COVID-19 abimeetmetes olnud riikliku erakorralise laenu andmise. Seda, mis põhjusel on Kredexis riiklikult olulistele projektidele laenu andmine lõpetatud, laenuasutuse napist vastusest ei selgunud.

“Kõige häirivam on see, et Kredexi kodulehel on endiselt teade, et erakorralist laenu riiklikult olulistele projektidele on võimalik küsida ja saada,” ütles Cleveroni juhataja Arno Kütt Sakalale, lisades, et ettevõte ei kavatse pakiautomaadivõrgu rajamise plaani kõrvale heita.

Kredexi kommunikatsioonijuhi Joonas Kerge esialgsest vastusest Sakalale võis välja lugeda, et Kredexil on lõppenud laenude väljaandmiseks mõeldud raha või on laual taotlusi rohkem kui oleks välja laenata võimalik.

Cleveron küsis 30 miljonit eurot, mida oleks vaja Eestisse 20 000 pakikapiga automaatide võrgu rajamiseks.

Kredexilt laenu saamiseks vajalikust kaheksast punktist oli Cleveronil läbitud kaks esimest – sisse antud laenutaotlus koos kõigi vajalike dokumentidega ning saadud ka Kredexilt kinnitus, et kõik dokumendid nõuetele vastavad.

Kõik jäi aga seisma sellest hetkest, kui valitsus pidi andma oma kinnituse, et tegemist on riiklikult olulise projektiga. Seda, kas valitsus teemat üldse arutas või mida ta arvas, Kütt ei tea, sest pole andmeid, kas plaan ministrite ette jõudis.

Loodav võrk hakkab koosnema erakappidest, mille saab iga inimene osta või rentida oma kodu juurde, ning ühiskasutatavatest suurematest automaatidest, mis on elamukvartalites, bussipeatustes, külakeskustes või ettevõtete juures.

Võrku saaksid kasutada kõik soovijad oma pakkide edastamiseks ning erinevalt kõigist teistest seni kasutuses olevatest pakiautomaatidest tuleksid need sellised, kuhu saab jätta ka toidukaupa.

Investeeringu tahaks Cleveron tagasi teenida kappide müügist ja rentimisest saadava tuluga. Suurtes kohtades teeniks ettevõte tulu kappide kasutajatelt, väiksemates paikades tahab Viljandi ettevõte leida renti tasuva lepingupartneri, kelleks võib olla eraisik, ettevõte, korteriühistu või omavalitsus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.