"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga tuli juurde 590 koroonapositiivset ja suri kolm nakatunut (0)
16. detsember 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 358 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 275 on Tallinnas.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5903 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 590 ehk 10% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 358 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 275 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 80, Tartumaale 49 ning Pärnumaale 30 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Raplamaale lisandus 20 ning Saare- ja Lääne-Virumaale lisandus kuus uut positiivset testi tulemust. Lääne- ja Viljandimaale lisandus viis uut nakatunut. Põlva-, Järva- ja Võrumaale lisandus neli uut nakatunut. Hiiumaale lisandus kolm, Jõgevamaale kaks ning Valgamaale üks uus nakatunu.  13 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 470,66 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9%.

Terviseameti jälgimisel on üle 28 200 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 17 500 inimese, kellest 3378 on nakatunud. Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5900 inimese, kellest nakatunud on 1565. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3300 inimese, kellest 694 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1500 inimese, kellest 279 on nakatunud.

16. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 324 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 16 patsienti. Koju saadeti 12 inimest, viis inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 26 (kaks haigusjuhtumit sisestati tagantjärgi).

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest – 80-aastane naine, 85-aastane mees ja 92-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 160 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1044 COVID-19 haigusjuhtumit 1021 inimesega.

16. detsembri seisuga on tervenenud 11 795 inimest. Neist 8979 inimese (76,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2816 inimese (23,9%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 559 100 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 19 271 (3,4% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 227 644 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1483 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 500.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Eelista sisetingimustele vabas õhus aega veetmist.

Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi– ja Facebooki-lehelt.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.