"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pagulaste jõululaada korraldaja: tutvustame kultuuri ja aitame inimesi (0)
16. detsember 2020
Erakogu

Venezuelast pärit Milagros Labori ütles Pealinnale, et MTÜ Eesti Pagulasabi loob pagulastele võimaluse tutvustada oma kultuuri. "Meie puhul tutvustame kulinaarset kultuuri," ütles Labori, kes müüb laadal hõrke kookospähkliküpsiseid.

“Eelmisel aasta sai meie loodud sotsiaalne ettevõte Siin & Sääl jõululaata teha reaalselt, tänavu oleme koroona tõttu sunnitud seda virtuaalselt tegema,” ütles kommunikatsioonijuht Madle Timm MTÜ-st Eesti Pagulasabi.

Veebiaadressil siinjasaal.ee on kuni pühapäeva õhtuni müügil erinevaid hõrgutisi, maiustusi ning ka praktilisi esemei: T-särke, näomaske jmt.

Timm rääkis Pealinnale, et esimesel päeval oli huvi ja elevus suur, aga korraldajad loodavad, et tulevate päevade jooksul huvi kaugetelt maadelt

pärit inimeste loomingu vastu ainult kasvab. “Müüjaid on Venemaalt, Venezuelast, Süüriast, Türgist, Nigeeriast ning mujalt kaugematest ja lähematest paikadest,” tutvustas Timm.

Esile tõi taNigeeriast pärit Aafrika naise tehtud maske ja T-särke, Türgist pärit ehteid ning loomulikult on põnevad kõik eri paigust pärit maiustused. “Need kõik asjad on unikaalsed, ainukordsed,” rääkis Timm.

Venezuelast pärit Milagros Labori ütles Pealinnale, et MTÜ Eesti Pagulasabi loob pagulastele võimaluse tutvustada oma kultuuri. “Meie puhul tutvustame kulinaarset kultuuri,” ütles Labori, kes müüb laadal hõrke kookospähkliküpsiseid.

Lisaks pakub Labori ka guasacacat, mis on tüüpiline eri vürtsidest ning köögiviljadest koosnev Lõuna-Ameerika kaste.

“See on meie maal esindatud igas kodus ning kindlasti ei tohi puududa meie barbecue’delt,” ütles Labori.

Labori peab koos oma partneriga ettevõtet nimega Aji Dulce.  Nad tutvustavad Venezuela kodust kööki, osalevad festivalidel ning valmistavad ja müüvad arepat — maisijahust lameleiba.

“Sel aastal tahtsime alustada lõunapakkumistega, vähemalt korra nädalas pakkuda inimestele võimalust proovida koduseid Lõuna-Ameerika toite. Praegu on kõik olnud vaikne, aga otsime Tallinnas kööki, kus hakata toitu valmistama,” selgitas Labori.

Timm avaldas kahetsust, et laat ei saa koroonaolude tõttu toimuda reaalselt sinna juurde kuuluva kära ja suminaga. “Seoses koroonaga on ära jäänud ka meie töötoad, kus valmistame toitu, tantsime tantse ja laulame laule,” ütles ta.

Timm avaldas lootust, et kui olukord koroonarindel paraneb, hakatakse taas huvilistele huvitavaid töögruppe tegema. “Inimesi, kes neis

töögruppides midagi ise teevad, on praegu mõnikümmend, aga kohalike huvi on väga suur,” ütles ta.

Laadal, millele pääseb aadressi siinjasaal.ee kaudu, saadud tulust läheb suurem osa asjade loojatele endile. “Mõte on selles, et pagulasi toetada ja

aidata,” lausus Timm.

 

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.