"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pirita aedadest veeti tasuta ära 300 tonni puulehti (0)
16. detsember 2020

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on lehekottide tasuta äraveo kampaania selleks sügiseks lõppenud. „Kampaanias osalenud kinnistuid oli tänavu pisut rohkem kui eelmisel aastal, kuid lehekottide arv jäi peaaegu samaks. Võrreldes varasemaga järgisid kampaanias osalenud kampaaniajuhiseid täpsemini ning selle eest suur tänu kõigile,” sõnas linnaosavanem.

Kokku veeti Pirita linnaosas tasuta ära 21 416 lehekotti 1532 kinnistult.

Liinat lisas, et enamik pidas kinni nõudest panna kottidesse ainult puulehti. “Saime siiski vedajalt tagasisidet, et mõnes majapidamises oli kottidesse riisutud ka õunu ja puuoksi, kuid selliseid eksimusi oli vähe,” kinnitas Liinat. Kokku veeti Pirital tasuta ära 21 416 kotti 1532 kinnistult ehk 329 tonni puulehti. Kõige rohkem lehekotte – 8329 – korjati kokku Mähe, Laiaküla, Kloostrimetsa, Lepiku, Iru ja Pirita asumist.

“Igasügisese kampaania eesmärk on, et lehed ei satuks metsa alla või muule avalikule haljasalale, kus tekitaksid reostuse. Nii pakume kinnistuomanikele võimaluse lehti tasuta ära anda,” sõnas Liinat. Mis puudutab valikut, kas riisuda lehed kokku ja komposteerida või saata jäätmekeskusesse, on igaühe enda teha. “Keskkonnasõbralik ja odav võimalus on aia- ja haljastusjäätmeid oma aias ise ära kompostida. Aedades kasvab aga ka puid, mille lehed ei taha hästi kõduneda, näiteks parkaineterikkad vahtra- ja tammelehed – need on siiski mõistlik kokku riisuda ja ära viia,” ütles linnaosavanem ja lisas, et kindlasti ei tohi lehti põletada, sest niisked lehed ei põle, vaid tossavad ning see ei ole tervislik.

Lehekottide kampaania toimus 17. korda. Kampaania läks maksma 24 799 eurot. Lehekottide äraveo tellis Pirita linnaosa valitsus ja lehekotte vedas GT4U Eesti OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.