"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna kommunikatsiooni asub juhtima Kirsti Ruul (0)
16. detsember 2020
Mats Õun

"Olen üle aasta Tallinna kommunikatsiooni ja linnameedia uuendamise kallal töötanud. Ja otsustasin kandideerida ka kommunikatsioonidirektoriks, sest ma näen veel realiseerimata võimalusi, kuidas saaks kommunikatsiooni abil muuta Tallinna avatumaks, sõbralikumaks, mugavamaks elukeskkonnaks," rääkis uues aastast kommunikatsioonidirektorina tööd alustav Kirsti Ruul.

Tallinna linnavalitsus nimetas täna Tallinna Strateegiakeskuse linna kommunikatsiooniteenistuse direktori ametikohale Kirsti Ruuli alates 1. jaanuarist 2021.

Kommunikatsioonidirektori leidmiseks toimus avalik konkurss ja ametikoha täitmiseks moodustati valikukomisjon. Ühtekokku osales konkursil 16 kandidaati, neist viis kandidaati valiti teise vooru ja paneelvestlusele kutsuti neli kandidaati. Valikukomisjonis osutus parimaks kandidaadiks Kirsti Ruul.

Täna kommunikatsioonidirektoriks kinnitatud Kirsti Ruuli sõnul on Tallinna arengustrateegia elluviimiseks ja rohelise maailmalinna visioonini jõudmiseks linna ülesanne luua tingimused, olla eestvedaja, teerajaja, toetaja, innustaja ja keskkonna aktiivne kujundaja.

“Praegusest olukorrast rohelise maailmalinna ambitsioonika visioonini jõudmiseks tuleb kõige rohkem mõjutada mõtteviisi ning selle võti peitub kommunikatsioonis,” nentis Ruul. “Ühtlasi  peegeldab kommunikatsiooni elanike kaasalöömine linnaelu kujundamisel ja linnaorganisatsiooni oskus kogukonnaga koostööd teha.”

“Professionaalina on kahtlemata suur vastutus ja väljakutse juhtida nii suure organisatsiooni kommunikatsiooni. Siin töötab kokku ligi kakskümmend tuhat inimest ning selle tegevus mõjutab sadade tuhandete inimeste igapäevaelu,” lisas ta. 

Kirsti Ruulil on bakalaureusekraad Tartu Ülikooli eesti ja soome-ugri filoloogias, hetkel õpib  Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas strateegilise juhtimise magistriõppes.

Ruulil on pikaajaline töökogemus kommunikatsiooni valdkonnas, ta on töötanud kommunikatsioonijuhina riigiasutustes, kohalikus omavalitsuses ning erasektoris, muuhulgas Siseministeeriumis, julgestuspolitseis ning Politsei-ja Piirivalveametis, samuti olnud PR Partner OÜ asutamise juures. Viimasel aastal on Kirsti Ruul töötanud Tallinna Linnakantseleis kommunikatsioonijuhina ning toetanud muudatuste juhtimist ning Tallinna meedia reformi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.