"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Ester Öpik: koroonaviirus oskab kõiki võimalusi ära kasutada (0)
16. detsember 2020
Albert Truuväärt

Koroonaviiruse epidemioloogiliste ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik tuletas meelde, et see viirus on selline, kes oskab kohe ära kasutada kõiki võimalusi enda levitamiseks ja elushoidmiseks, kui inimesed selle võimaluse annavad. 

Haigestumise intensiivsus koroonaviirusesse on üle Eesti jätkuvalt väga kõrge. Tallinnasse laekus ööpäevaga 275 uut nakatunut.

Öpik tuletas meelde, et see viirus on selline, kes oskab kohe ära kasutada kõiki võimalusi enda levitamiseks ja elushoidmiseks, kui inimesed selle võimaluse annavad. 

“Võrreldes teiste maakondadega, eeskätt Ida-Virumaaga on Tallinnas ja Harjumaal olukord palju parem, mis ei tähenda aga seda et me ei peaks enam pingutama edasi ega nägema vaeva selleks, et ikkagi koroonaviirusest üle saada,” tõdes Terviseameti epideemiatõrje osakonna nõunik Irina Dontšenko. 

Tänaseks on teada, et viiruse iseloom võib olla väga salakaval ning kõigil viirusekandjatel ei pruugi sümptomeid esineda. Mistõttu on on jõulueelsel ajal eriti oluline  vältida rahvarohkeid kohti ja pidada meeles kõiki ennetusmeetmeid.

“Me väga palume, et inimesed kannaksid ka väliüritustel maski ja  hoiaksid distantsi. Siis meil on lootus, et meil säilib võimalus tallinlasi rõõmustada nii ürituste kui ka ilutulestikuga,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 

Öpik rõhutas, et ka näiteks lasteaia üritused, kuhu on kutsutud jõuluvanu, tasuks kaaluda välitingimustes läbi viia. “Püüame vältida mis iganes sisetingimustes kogunemisi.”

Tervishoiusüsteem on juba praegu väga suure koormuse all ning on vaja teha kõik selleks, et kõik inimesed, kes vajavad haiglaravi, mitte ainult koroonahaiged, saaksid selle ravi kätte. Selleks, et juhtida üle Eestilist tegevust, on loodud kriisistaabid. Nende kohtade arv on aga  piiratud. 

“Eks siis kriisikomisjonid ja meedikud ise otsustavad, kuhu vajadusel üle viia haiged, kui tekkib selline vajadus. Hetkel võime öelda, et õnneks neid vabu kohti, kuhu saaks kriitilisi või ägedate seisunditega haigeid paigutada, neid haiglates veel jagub. See, et nad ka säiliksid, sõltub aga meist endist,” lausus Dontšenko.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.